Што правите кога некој близок ве оттргнува од него?

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,060
1,133
Me otrgnuva lagata,prekrivanjeto na raboti I premolchuvanjeto.Jas koga se druzam se druzam so otvoreno srce,nema tajni,nema shemi za koi posle ke kazam ej, izvini sto ne ti kazav bev vo brzanje, nemav vreme. Ccc nemam moznost ni poraka da ti pisam....
Od toa otrgnuvanje poveke sto ima? Sto mozam da napravam? Ke si zamolcam, ke go goltnam zborot I ke se trgnam podaleku.
Imav malku bliski lugje , no sega definitivno nemam nitu eden. Mozebi 2021 e godina koja treba da ischisti se sto bilo iluzija.No mnogu teshko emocionalno go dozivuvam.
 

Sasho

Истакнат Член
12 ноември 2020
43
14
108
41
Не ми потребал некој што не ме сака до него. Сум се родил сам и сам можам да си терам без сите па и без родена мајка ако треба. Ако има причина добро а ако само не ме сакап марш у лепе материне!
Сум изгубил девојки и жена, пријатели,роднини само од корист па еве ме дишам и живеам подобро.
Тешко е ама поминува па што не поминало.
 

187 SB

Истакнат Член
11 септември 2019
80
71
318
Сега сум во таква ситуација. Јас кажав дека тука сум доколку е потребна било каква помош, на нив е дали ќе ја прифатат таа помош. Доколку некој сака да се оттргнам од него, секако дека ќе го направам тоа на одреден временски период. Не би сакал да го гушам дополнително и да му вршам притисок од било која гледна точка.