Што правите кога некој близок ве оттргнува од него?

Викторија

Нов член
16 февруари 2012
16
13
3
Премногу сум истоштена и разочарана во моментов, но најдов сила да ја отворам темава...Кажете ми што би набравиле Вие, доколку дознаете дека некоја ваша блислка особа што премногу ја сакате е сериозно болна, до тој стадиум што не би знаеле дали ќе успее да се излечи и колку време и останува, и што би направиле кога таа особа наместо да сака да сте до неа, ве брка ,ви кажува да не ја барате, да ја оставите, кога ќе биде подобра ќе Ви се јави, и тогаш ќе бидете со неа??Што ако таа особа е ваша девојка/дечко како би се чувствувале Вие, кога дечкото/девојката за да ве поштеди од страданја Ве брка од него/неа, ви кажува дека не Ве сака и да се тргнете , а уствари не сфаќа дека на тој начин само уште потешко Ви прави да ви е!!!Како би изреагирале Вие???Што ќе направите???:(
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Ќе настојувам по секоја цена да бидам со нејзе (таа особа). Затоа што луѓето кој се во таква состојба им треба само искреен и добар пријател. Ако нешто го сакаш, никогаш не го испуштај од раце!Не давај да ти се лизне, може не дај боже да не се видите повеќе.. ://
 

Викторија

Нов член
16 февруари 2012
16
13
3
Така е, и јас така размислувам,ти благодарам на искрениот одговор Хип Хоп, но што кога звониш да прашаш како е, те игнорира, не ти крева, не сака да дојде да го видиш , не сака да му/и бидеш дечко/девојка, сака да не биде со тебе, да бидеш што понастрана од него, да не размислуваш на него/неа....тогаш немам што да направам, не можам со сила да се наметнувам, уште повеќе нервоза се ствара...
 

x3m

Активен Член
17 февруари 2012
139
169
43
Скопје
Само биди блиску до таа личност. Фактот дека личноста знае дека си блиску до нејзе ќе знае дека може да се потпре на тебе. Ако личноста се затвори во својата соба, седни покрај нејзината врата и преноќи... На тие личности им треба најмногу внимание, но секогаш чекај тие тебе да те викнат. Ти само биди блиску...
 

Slatki4ka

Полноправен Член
17 февруари 2012
60
42
18
Премногу сум истоштена и разочарана во моментов, но најдов сила да ја отворам темава...Кажете ми што би набравиле Вие, доколку дознаете дека некоја ваша блислка особа што премногу ја сакате е сериозно болна, до тој стадиум што не би знаеле дали ќе успее да се излечи и колку време и останува, и што би направиле кога таа особа наместо да сака да сте до неа, ве брка ,ви кажува да не ја барате, да ја оставите, кога ќе биде подобра ќе Ви се јави, и тогаш ќе бидете со неа??Што ако таа особа е ваша девојка/дечко како би се чувствувале Вие, кога дечкото/девојката за да ве поштеди од страданја Ве брка од него/неа, ви кажува дека не Ве сака и да се тргнете , а уствари не сфаќа дека на тој начин само уште потешко Ви прави да ви е!!!Како би изреагирале Вие???Што ќе направите???:(


Навистина е жалосно тоа но во никој случај не се откажувај од личноста до последен момент биди во близина, и доколку те игнорира барем најди некој кој што му е близок и кој што ке те известува за се она како се чуствува таа личност , можеби и ке сподели некоа тајна за тебе...
 

Викторија

Нов член
16 февруари 2012
16
13
3
Елизабт верувај воопшто не е лесно некого што го сакаш, си бил со него од самиот почеток, си помнал многу, и убави и лоши моменти да го оставиш кога е најслаб....барем јас така размислувам, но кога сам те отрфла...доаѓаш во ситација кога ништо не ти се праи, и не знаеш како да постапиш, сепак не го заборавај фактот, дека сакаш силно.....:(
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
406
363
Skopje
Така е, и јас така размислувам,ти благодарам на искрениот одговор Хип Хоп, но што кога звониш да прашаш како е, те игнорира, не ти крева, не сака да дојде да го видиш , не сака да му/и бидеш дечко/девојка, сака да не биде со тебе, да бидеш што понастрана од него, да не размислуваш на него/неа....тогаш немам што да направам, не можам со сила да се наметнувам, уште повеќе нервоза се ствара...
Јас би ти кажала да го заборавиш , да не си создаваш лажна надеж само дека ќе бидете заедно, кога веќе ете не сака, и доволно кажува тоа што не крева на тел. итн...
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
406
363
Skopje
Елизабт верувај воопшто не е лесно некого што го сакаш, си бил со него од самиот почеток, си помнал многу, и убави и лоши моменти да го оставиш кога е најслаб....барем јас така размислувам, но кога сам те отрфла...доаѓаш во ситација кога ништо не ти се праи, и не знаеш како да постапиш, сепак не го заборавај фактот, дека сакаш силно.....:(
Многу добро знам , верувај ама и јас си имам ГОРДОСТ! Нема да дозволам поради тоа некој да ме зафркава да си игра со моите чуства.
 

Викторија

Нов член
16 февруари 2012
16
13
3
Многу добро знам , верувај ама и јас си имам ГОРДОСТ! Нема да дозволам поради тоа некој да ме зафркава да си игра со моите чуства.

Да, кога станува збор за врска во која некој си игра со тебе како сака, но овде станува збор за нешто друго и многу посериозно....Сепак ти благодарам на искрените одговори, секој одговор од секого ми е добродојдев во вакви мигови...Уште еднаш благодарам!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and Minella