Што мислите, какво е потеклото на Македонците? | Црнобело Форум

Што мислите, какво е потеклото на Македонците?

Статус
Затворена за нови мислења.

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,223
5,743
1,683
Disco
4. Иако основниот принцип на форумот е да се дозволи слободно искажување на ставови, сепак „Црнобело форум“ нема да толерира политички теми и ставови кои директно или индиректно значат негирање на македонската нација, јазик и самобитност. Доколку некој постави таков пост, поставувачот ризикува да биде трајно отстранет од форумот.

Чудно правило е ова пошто нациите се замислена конструкција чиј траг не оди подалеку од 250 години а на Балканот 100-200 и тоа преку сила.
Јас ги негирам сите нации, вклучително и македонската а.к.а хунзи, све је то лаж и превара :kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,223
5,743
1,683
Disco
Македонија е библиска земја. Грците имале песни за плашење на децата дека Филип македонецот ќе дојде и ќе ги заколе ако се непослушни и одат заедно. Син му е роден во Битолско и е македонец. Тоа е историски факт.

П.С. да и го наврам на мајка ти (нека ми прости администрацијата).

Знаеш дека извесен дел од територијата на денешна РМ не била во состав на кралството на Филип? :D
Во Ресен бил роден Ацета (pivo)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,436
9,143
1,683
Кушкундалево
Чудно правило е ова пошто нациите се замислена конструкција чиј траг не оди подалеку од 250 години а на Балканот 100-200 и тоа преку сила.
Јас ги негирам сите нации, вклучително и македонската а.к.а хунзи, све је то лаж и превара :kafe
Негирање на нации е една работа, негирање на само една е сосем друга. Чудно ми е и мене правилото ама имајќи во предвид дека форумот не е планиран за политички дискусии и слично до некаде разбирам зошто е ставено тоа правило.
 

Дилајла

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
18
0
11
45
Знаеш дека извесен дел од територијата на денешна РМ не била во состав на кралството на Филип? :D
Во Ресен бил роден Ацета (pivo)
Александар Македонски роден во Пела Македонија, денешна Грција.
Филип Македонски роден во Пела Македонија, исто Грција.
Најголемите херои со кои се фалите и споменици им кревате се Грци, сакале признаете или не.

За другите споменици да не зборуваме, Бугари славите. До толку ли сте бе па немате свои херои?
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
@Дилајла уште ваков херој како тебе немал форумов:rofl
Чудно ми е што не те опоменуваат. Ахааа, сигурно си им симпатична на овие овде главниве:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,648
1,683
Normandy
Александар Македонски роден во Пела Македонија, денешна Грција.
Филип Македонски роден во Пела Македонија, исто Грција.
Најголемите херои со кои се фалите и споменици им кревате се Грци, сакале признаете или не.

За другите споменици да не зборуваме, Бугари славите. До толку ли сте бе па немате свои херои?
Раѓањето во денешни држави нема никаква врска со тоа во чие тогашно кралство/империја припаѓале/основале.
По таа логика, Константин е србин. А српска држава се формира дури во крајот на 19ти век.
 

Дилајла

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
18
0
11
45
@Дилајла уште ваков херој како тебе немал форумов:rofl
Чудно ми е што не те опоменуваат. Ахааа, сигурно си им симпатична на овие овде главниве:)
Не знам ама знам дека плоштадот ви е полн со туѓи херои и туѓа историја.
Раѓањето во денешни држави нема никаква врска со тоа во чие тогашно кралство/империја припаѓале/основале.
По таа логика, Константин е србин. А српска држава се формира дури во крајот на 19ти век.
Само поправив погоре, во Ресен бил роден (facepalm). Александар не само што бил роден во Грција туку и се кажувал како Грк, исто и татко му. Можете вие сега да си најдете докази дека бил Македонец и дека тоа кралство ви припаѓа вас, ама вистината е дека таа историја припаѓа на Грција а вие сте ја украле. Поточно, антиквизацијата која вашите политичари ја прават ви го испрала мозокот и сега мразите Бугари и Грци, а вие уствари едни исти народи сте. Па само појди доле во селата блиску до Грција, ќе видиш колку сте слични. Бугарскиот народ е поблизок со денешниот Македонски народ, бидејќи на овој дел од денешна Македонија порано имало Бугари, немало Македонци. Сакале признаете или не така си е.
 
Статус
Затворена за нови мислења.