Што мислите, какво е потеклото на Македонците? | Црнобело Форум

Што мислите, какво е потеклото на Македонците?

Статус
Затворена за нови мислења.

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,790
802
1,133
Skopje
Ок еве од кај ти изнесуваш некој информации кој се јаки измишљотини и негираш тоа што е вистина,знаеш ли ти ако гледаме така дека Никола Тесла е македонец од Извор кај Богомила ,се допишувал со неговите на македонски ?
Оди во лабараториите на граница помеѓу Канада и Америка и истражи што е украдено и присвоено и да не кажуваш гачки тука
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
40
Администрацијава е соучесник на домашниов предавник?

Големо браво за неа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misti.diva orhideja

Дилајла

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
18
0
11
45
Ок еве од кај ти изнесуваш некој информации кој се јаки измишљотини и негираш тоа што е вистина,знаеш ли ти ако гледаме така дека Никола Тесла е македонец од Извор кај Богомила ,се допишувал со неговите на македонски ?
Оди во лабараториите на граница помеѓу Канада и Америка и истражи што е украдено и присвоено и да не кажуваш гачки тука
Никола Тесла е Србин, или и овој сте го присвоиле, ништо чудно. :rofl
Не кажувам гачки туку ти кажувам за тоа што имате на плоштадот, а тоа е туѓа историја. Можеш да негираш колку сакаш, ама никаде нема да најдеш доказ дека во антиката на просторот на денешна Македонија живееле Македонци. Тоа биле Грци, после во поново време и за време на војните тука се мешаат и Бугари. Што значи дека денешните Македонци се слични и скоро исти со тие кои ги мразите, Бугарите и Грците.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,436
9,143
1,683
Кушкундалево
Кажи го тоа во Хрватска и ќе те распнат.

Боже сачувај што ќе не видиш. Бледо изгледа да пробуваш да си трол без никакво познавање на материјата што пробуваш да тролаш.
Темава иде под клуч на неодреден период.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin
Статус
Затворена за нови мислења.