Што мислите, какво е потеклото на Македонците? | Црнобело Форум

Што мислите, какво е потеклото на Македонците?

Статус
Затворена за нови мислења.

Дејви

Член со 30 казнени поени
10 март 2016
304
185
43
Додека Цане праел тура до Индија, на далечниот исток луѓе имале далеку поразвиена цивилизација, технолошки и општествено.
Само да би можеле некако да допрат до балканов, ни хоплитите на Цане нема да можеле да го вадат од говна.
Toчно, некои имале а некои немале.
Тие вторите секогаш ке љубоморат по Македонската историја.
 

Дилајла

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
18
0
11
45
Македонците се Бугари. Античките Македонци биле Грци, тоа што сега се пали раја на Александар Македонски и антички грчки херои е лудост, антиквизацијата го прави своето, пере мозок на глуп народ. Александар е Грк, античките Македонци кои живееле тука биле Грци. После тоа ова парче земја е делено како к***а пред Мтв што значи дека Македонци не постојат, тоа се Бугари или Грци.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,648
1,683
Normandy
Македонците се Бугари. Античките Македонци биле Грци, тоа што сега се пали раја на Александар Македонски и антички грчки херои е лудост, антиквизацијата го прави своето, пере мозок на глуп народ. Александар е Грк, античките Македонци кои живееле тука биле Грци. После тоа ова парче земја е делено како к***а пред Мтв што значи дека Македонци не постојат, тоа се Бугари или Грци.
Ти ги разбирам фрустрациите...
И јас би за македонците да се бугари. Ама да се исполнат овие 2 услови. Литературниот јазик да биде од Битолско наречје и Скопје да биде главен град. Може така? :zelen
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,790
802
1,133
Skopje
Ти дали си добра со главата , едуцирај се малце и преиспитај се што пишуваш,незнам коренот од кај ти е ама очигледно си расеана со мозокот..
Такви како тебе со вакво мислење кое не постои и само дава слика на не Македонско потекло,може да се најде во Грција,Албанија,Косово итн,а ти незнам кај си од овие ама знам дека си настината бајаги (facepalm)
 

Дилајла

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
18
0
11
45
Ти ги разбирам фрустрациите...
И јас би за македонците да се бугари. Ама да се исполнат овие 2 услови. Литературниот јазик да биде од Битолско наречје и Скопје да биде главен град. Може така? :zelen
Нема никакви фрустрации, Македонците се Бугари, биле и ќе останат. Гоце Делчев, Тодор Александров, Јане Сандански, сите тие се Бугари а вие во химната сте ги ставиле, туѓи херои славите. Македонија била дел од Бугарија и Грција, така било и така треба да е.
Ти дали си добра со главата , едуцирај се малце и преиспитај се што пишуваш,незнам коренот од кај ти е ама очигледно си расеана со мозокот..
Такви како тебе со вакво мислење кое не постои и само дава слика на не Македонско потекло,може да се најде во Грција,Албанија,Косово итн,а ти незнам кај си од овие ама знам дека си настината бајаги (facepalm)
Не си ја знаеш историјата, твоите предци биле Бугари или Грци зависи. Не се срами од историјата а не да крадете туѓа. Александар е роден во Грција, татко му е Грк.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,436
9,143
1,683
Кушкундалево
4. Иако основниот принцип на форумот е да се дозволи слободно искажување на ставови, сепак „Црнобело форум“ нема да толерира политички теми и ставови кои директно или индиректно значат негирање на македонската нација, јазик и самобитност. Доколку некој постави таков пост, поставувачот ризикува да биде трајно отстранет од форумот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
40
Македонците се Бугари. Античките Македонци биле Грци, тоа што сега се пали раја на Александар Македонски и антички грчки херои е лудост, антиквизацијата го прави своето, пере мозок на глуп народ. Александар е Грк, античките Македонци кои живееле тука биле Грци. После тоа ова парче земја е делено како к***а пред Мтв што значи дека Македонци не постојат, тоа се Бугари или Грци.
Македонија е библиска земја. Грците имале песни за плашење на децата дека Филип македонецот ќе дојде и ќе ги заколе ако се непослушни и одат заедно. Син му е роден во Битолско и е македонец. Тоа е историски факт.

П.С. да и го наврам на мајка ти (нека ми прости администрацијата).
 

Дилајла

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
18
0
11
45
Македонија е библиска земја. Грците имале песни за плашење на децата дека Филип македонецот ќе дојде и ќе ги заколе ако се непослушни и одат заедно. Син му е роден во Битолско и е македонец. Тоа е историски факт.

П.С. да и го наврам на мајка ти (нека ми прости администрацијата).
Библиска земја :rofl:rofl
И Исус тука да не е роден? Еве што добивате од присилната антиквизацијата. Библиска земја била Македонија. (facepalm)(facepalm)
Не знам кој е проблемот инаку, темава како шо глеам е за тоа, па еве јас не мислам дека Македонија како држава Македонија постоела, нејзиниот народ биле Бугари и Грци. Не знам што е ова одма со санкции.

Значи, Македонци како Македонци порано немало, сега славите туѓи херои дали ви е јасно? Дури и горди сте. (facepalm)

Филип Македонецот, од регионот Македонија, Грција. Син му Александар Македонски, од истиот регион.

Јане Сандански - Пирински Цар, Пиринска Македонија, Бугарија.
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
40
Библиска земја :rofl:rofl
И Исус тука да не е роден? Еве што добивате од присилната антиквизацијата. Библиска земја била Македонија. (facepalm)(facepalm)
Не знам кој е проблемот инаку, темава како шо глеам е за тоа, па еве јас не мислам дека Македонија како држава Македонија постоела, нејзиниот народ биле Бугари и Грци. Не знам што е ова одма со санкции.

Значи, Македонци како Македонци порано немало, сега славите туѓи херои дали ви е јасно? Дури и горди сте. (facepalm)
Лесно е да тролаш од некое село таму од зад тастатура. Имај мадиња дојди кажи ми го тоа во лице да видиш како ќе ти го форматирам мозокот.
Не знам шо чекаат наводниве модератори, зошто тролов е сеуште тука присутен.
 

Дилајла

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
18
0
11
45
Лесно е да тролаш од некое село таму од зад тастатура. Имај мадиња дојди кажи ми го тоа во лице да видиш како ќе ти го форматирам мозокот.
Не знам шо чекаат наводниве модератори, зошто тролов е сеуште тука присутен.
Не се нервирај, не сум јас крива што своја историја немате и туѓи херои славите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.