1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што мислите, какво е потеклото на Македонците?

Дискусија во форумот 'Историја' започната од Marrie, 16 февруари 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  187
  Toчно, некои имале а некои немале.
  Тие вторите секогаш ке љубоморат по Македонската историја.
   
 2. Дилајла

  Дилајла Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  0
  Македонците се Бугари. Античките Македонци биле Грци, тоа што сега се пали раја на Александар Македонски и антички грчки херои е лудост, антиквизацијата го прави своето, пере мозок на глуп народ. Александар е Грк, античките Македонци кои живееле тука биле Грци. После тоа ова парче земја е делено како к***а пред Мтв што значи дека Македонци не постојат, тоа се Бугари или Грци.
   
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Ти ги разбирам фрустрациите...
  И јас би за македонците да се бугари. Ама да се исполнат овие 2 услови. Литературниот јазик да биде од Битолско наречје и Скопје да биде главен град. Може така? :zelen
   
 4. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Ти дали си добра со главата , едуцирај се малце и преиспитај се што пишуваш,незнам коренот од кај ти е ама очигледно си расеана со мозокот..
  Такви како тебе со вакво мислење кое не постои и само дава слика на не Македонско потекло,може да се најде во Грција,Албанија,Косово итн,а ти незнам кај си од овие ама знам дека си настината бајаги :facepalm2
   
 5. Дилајла

  Дилајла Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  0
  Нема никакви фрустрации, Македонците се Бугари, биле и ќе останат. Гоце Делчев, Тодор Александров, Јане Сандански, сите тие се Бугари а вие во химната сте ги ставиле, туѓи херои славите. Македонија била дел од Бугарија и Грција, така било и така треба да е.
  Не си ја знаеш историјата, твоите предци биле Бугари или Грци зависи. Не се срами од историјата а не да крадете туѓа. Александар е роден во Грција, татко му е Грк.
   
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  4. Иако основниот принцип на форумот е да се дозволи слободно искажување на ставови, сепак „Црнобело форум“ нема да толерира политички теми и ставови кои директно или индиректно значат негирање на македонската нација, јазик и самобитност. Доколку некој постави таков пост, поставувачот ризикува да биде трајно отстранет од форумот.
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Македонија е библиска земја. Грците имале песни за плашење на децата дека Филип македонецот ќе дојде и ќе ги заколе ако се непослушни и одат заедно. Син му е роден во Битолско и е македонец. Тоа е историски факт.

  П.С. да и го наврам на мајка ти (нека ми прости администрацијата).
   
 8. Дилајла

  Дилајла Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  0
  Библиска земја :patos:patos
  И Исус тука да не е роден? Еве што добивате од присилната антиквизацијата. Библиска земја била Македонија. :facepalm2:facepalm2
  Не знам кој е проблемот инаку, темава како шо глеам е за тоа, па еве јас не мислам дека Македонија како држава Македонија постоела, нејзиниот народ биле Бугари и Грци. Не знам што е ова одма со санкции.

  Значи, Македонци како Македонци порано немало, сега славите туѓи херои дали ви е јасно? Дури и горди сте. :facepalm2

  Филип Македонецот, од регионот Македонија, Грција. Син му Александар Македонски, од истиот регион.

  Јане Сандански - Пирински Цар, Пиринска Македонија, Бугарија.
   
 9. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Лесно е да тролаш од некое село таму од зад тастатура. Имај мадиња дојди кажи ми го тоа во лице да видиш како ќе ти го форматирам мозокот.
  Не знам шо чекаат наводниве модератори, зошто тролов е сеуште тука присутен.
   
 10. Дилајла

  Дилајла Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  0
  Не се нервирај, не сум јас крива што своја историја немате и туѓи херои славите.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: