Што знаете да приготвувате? | Црнобело Форум

Што знаете да приготвувате?

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Работам на тоа да се зголеми листата.
Така треба, напорна работа и желба за истата. Готвач не се станува преку ноќ, испробувај различни јадења и ќе видиш дека резултатите сами по себе ќе си дојдат. Ти посакувам многу среќа.
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Така треба, напорна работа и желба за истата. Готвач не се станува преку ноќ, испробувај различни јадења и ќе видиш дека резултатите сами по себе ќе си дојдат. Ти посакувам многу среќа.
Благодарам за разбирањето.:)
 

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
Макарони, супа, компири, омлети, пудинг, стек со сос, ориз, пита, торти и друго ама неми текнува
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Макарони, супа, компири, омлети, пудинг, стек со сос, ориз, пита, торти и друго ама неми текнува
Супата ти ја правиш или самата се прави? Премногу е тешко за правење тоа, немој да не се измориш.
 

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
Супата ти ја правиш или самата се прави? Премногу е тешко за правење тоа, немој да не се измориш.

Во ред али таја не се прави само вода и супа да туриш.. Можеш да додадеш нешто во супата и нормално зачин! ;)
Супата ти ја правиш или самата се прави? Премногу е тешко за правење тоа, немој да не се измориш.
 

heartbroker

Истакнат Член
9 февруари 2015
52
13
108
25
Ауууууууууууууу темава како за мене правена да е хехех :sreken знам премногу јадења да прам а имам само 18 не учам угостителство али ете дарба господова хехехех знам да прам: мусака,јајца,компири,месо свинско печено,свинск чорба.јагнешко.риби да печам со зачини ова она ,супа,стек со сос од печурки,турлитава,пици знам да прам,абе се се знам да прам ако сака некој/а нека дојди да ја научам xeexexex:D
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Коста ти ли си брату?
хехе (facepalm)
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: heartbroker

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,447
9,155
1,683
Кушкундалево
Супата ти ја правиш или самата се прави? Премногу е тешко за правење тоа, немој да не се измориш.
Абе ако глеаме така и макарони и шпагети да не ги правиш ти? Или пак ориз? Или некое вариво?
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Знам да исцедам лимон
Шала. Знам да сварам кафе, испржам јајца, сварам шпагети и тост да си направам. Друго не знам до сега не сум пробал да направам.