1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што знаете да приготвувате?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Selma, 22 февруари 2012.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Така треба, напорна работа и желба за истата. Готвач не се станува преку ноќ, испробувај различни јадења и ќе видиш дека резултатите сами по себе ќе си дојдат. Ти посакувам многу среќа.
   
 2. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Благодарам за разбирањето.:)
   
 3. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Макарони, супа, компири, омлети, пудинг, стек со сос, ориз, пита, торти и друго ама неми текнува
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Супата ти ја правиш или самата се прави? Премногу е тешко за правење тоа, немој да не се измориш.
   
 5. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Во ред али таја не се прави само вода и супа да туриш.. Можеш да додадеш нешто во супата и нормално зачин! ;)
   
 6. heartbroker

  heartbroker Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  13
  Ауууууууууууууу темава како за мене правена да е хехех :sreken знам премногу јадења да прам а имам само 18 не учам угостителство али ете дарба господова хехехех знам да прам: мусака,јајца,компири,месо свинско печено,свинск чорба.јагнешко.риби да печам со зачини ова она ,супа,стек со сос од печурки,турлитава,пици знам да прам,абе се се знам да прам ако сака некој/а нека дојди да ја научам xeexexex:D
   
 7. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Коста ти ли си брату?
  хехе :facepalm2
   
  #47 Lady*, 11 јули 2015
  Последна промена: 11 јули 2015
  На heartbroker му/ѝ се допаѓа ова.
 8. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Абе ако глеаме така и макарони и шпагети да не ги правиш ти? Или пак ориз? Или некое вариво?
   
 9. Marijaaa

  Marijaaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  30 мај 2015
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  116
  Пудинг, салати, слатки, јајца
   
 10. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Знам да исцедам лимон
  Шала. Знам да сварам кафе, испржам јајца, сварам шпагети и тост да си направам. Друго не знам до сега не сум пробал да направам.
   

Сподели: