Што знаете да приготвувате?

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Самиот наслов кажува, не знаев каде да ја сместам темата. Ако не и е тука местто нека се премести.

Јас знам да приготвам плачинки, мафини, пудинг, супа, салати, да си сварам златен микс шпагети и макарони. Па мислам дека тоа е се.
 
  • Like
Реакции: Minella and Glorry

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
27
Струмица
за готвење сум нула... знам да правам нешто, ама додека да се научам леле мајко :biggrin знам да правам шпагети, макарони, супа, мојата омилена торта и тоа би било се :giggle
 

marjan

Истакнат Член
13 февруари 2012
489
657
93
Bitol, Bitola, Macedonia
се знам да правам:) да не фатам несто а да не направам тоа се должи на тоа сто 8 години си седев сам и се научив да правам скоро се :showoff
 

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
225
411
63
Само макарони да сварам и толку ... можи звучи малку глупо ама дрво сум за в кујна !
 
  • Like
Реакции: ScoobyDoo

ScoobyDoo

Староседелец
17 февруари 2012
386
677
1,103
Скоро све знам да готвам бидејки веке 5 години живеам како студент во Скопје и сакал нејќел ке научам
 
  • Like
Реакции: Scars31

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
803
693
Скоро ништо, се ми е месено- обесено од мама. Ама наредна година, кога ќе тргнам на факултет.. ќе мора да научам. Пошо не ќе седам гладна, а и не ќе јадам само паштета, ајвар и сирење :D
 

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Па, доста работи :) На почеток бев ептен несмасна во кујна, али голем гурман сум и со помош на желбата за експериментирање тој епитет полека се губи. На моето мени можат да се најдат палачинки, зеленчукова супа, разни видови колачи, торти.. з начи да не набројувам, ме бива во кујна и кога имам време си готвам :D