1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што знаете да приготвувате?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Selma, 22 февруари 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Самиот наслов кажува, не знаев каде да ја сместам темата. Ако не и е тука местто нека се премести.

  Јас знам да приготвам плачинки, мафини, пудинг, супа, салати, да си сварам златен микс шпагети и макарони. Па мислам дека тоа е се.
   
  На Minella и Glorry им се допаѓа ова.
 2. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  за готвење сум нула... знам да правам нешто, ама додека да се научам леле мајко :biggrin знам да правам шпагети, макарони, супа, мојата омилена торта и тоа би било се :giggle
   
 3. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Знам да приготвам скоро се, освен некој видови на чорби :biggrin
   
 4. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  се знам да правам:) да не фатам несто а да не направам тоа се должи на тоа сто 8 години си седев сам и се научив да правам скоро се :showoff
   
 5. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  Само макарони да сварам и толку ... можи звучи малку глупо ама дрво сум за в кујна !
   
  На ScoobyDoo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ScoobyDoo

  ScoobyDoo Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  677
  Скоро све знам да готвам бидејки веке 5 години живеам како студент во Скопје и сакал нејќел ке научам
   
  На Scars31 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Скоро ништо, се ми е месено- обесено од мама. Ама наредна година, кога ќе тргнам на факултет.. ќе мора да научам. Пошо не ќе седам гладна, а и не ќе јадам само паштета, ајвар и сирење :D
   
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Знам јајце секако да направам. :p Исто макарони и шпагети, во принцип се што има упатство. :giggle
   
 9. She

  She Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  301
  Допаѓања:
  569
  Па, доста работи :) На почеток бев ептен несмасна во кујна, али голем гурман сум и со помош на желбата за експериментирање тој епитет полека се губи. На моето мени можат да се најдат палачинки, зеленчукова супа, разни видови колачи, торти.. з начи да не набројувам, ме бива во кујна и кога имам време си готвам :D
   
 10. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Се... уште од мали нозе сум по готвењето ;)
   
  На 990Freak му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: