1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што знаете да приготвувате?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Selma, 22 февруари 2012.

 1. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Ништо. Но уште малку ќе научам правилно да мачкам путер на леб и да направам тост.:rofl
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Многу работи знам да спремам, едноставно интересно ми било од секогаш да експериментирам и така имам научено.
  Од најобично јајце до полнети пиперки(мај фејворит) :biggrin

  Често сум знаела да им спремам на моите некоја „интересна“ вечера ама сега во последно време слабо..немам време.
   
  На Prashina и МалиСашко им се допаѓа ова.
 3. goodgod

  goodgod Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  302

  Гледам по експериментите си, ако не си пробала до сега, еден предлог:

  Макарони со ТУНА! (со пиво) ...
   
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  А ти пробај макарони,туна,патлиџан и босилек (варена пченка по желба) :)
   
  На goodgod му/ѝ се допаѓа ова.
 5. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Дали некој знае да приготви кантри компири ?
   
 6. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Па знам доста работи, барем за секој ден од неделата да е различно: Грав, Грашок, компир манџа, мусака, ориз, полнети пиперки, подварок,лазањи и секако оние поедноставнине работи, макарони, јајца, печени компири, пире, ќофте. не ми текнува сега друго, може знам може не знам...Ама сакам да готвам, и испробувам свои измислени рецепти, никој до сега немал негативни реакции на мојата кујна.
   
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Охоо многу работи знам, на страна тоа што се зафркавам со рецептите, јас дома правам јадење и уживаат. Добро некогаш ќе зезнам ама ништо, јас и мачките ќе си јадеме тоа што е зезнато. :)
   
 8. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Јајца(варени, пржени, ама сакам да се научам да правам поширани), тост, кафе(а не пијам кафе), чаеви, chocolate trufles, плескавици, салати(мои измислени).... На друго не ми текнува.
  Ама кога се прави салата, никој друг освен мене не смее да ја прави:zelen.
   
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Вау, знаеш да свариш јајца, кафе и чај да направиш. Ти си роден готвач.

  Само посложени јадења признавам, јајца да свари секој знае.
   
 10. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Работам на тоа да се зголеми листата.
   

Сподели: