1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што е за вас забава?

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од MissChievous, 12 март 2012.

 1. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  има пуно видови на забаву, сфе зависи од период у кој се наваѓамо, и наш укуз за забављање
  за мене ск у овј период забава е устфари собирамо се сфи ми најблиски
  праимо вармап забаву сс ракие салате проѕирни лишчиња сс пуно техаце у њима и праац там куде што идемо
  тој може да биде било кое место куде што има забава, какфа такфа само да не е од турбо тип ака шабане сфака чаз
  афтер е исто битан елемент у сфаку забаву !
  ааа и без искачање, може да се напраи добра забава пред зграду ; )
   
 2. mila mila

  mila mila Истакнат Член

  Зачленет на:
  31 март 2012
  Мислења:
  192
  Допаѓања:
  154
  Секогаш имам различна потреба за забава.Некогаш сакам само мирна атмосфера во природа под ведро небо,да уживам со омиленото друштво,некогаш сакам гужви и гужви па одам на техно журка ,а некогаш ми е и доволна една прошетка покрај кејот.
  Битно е што во секој момент треба да се ужива.
   
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  ...да се надопуну (како празна чаша на мом столу hh) мене ми беше мноо забавно на сфаку собиранку, значи забава за мене е било какфа собиранка сс људи што ги познаам и прф пут ги глеам, такф сам сакам запознавање ептенскии

  сфака жмурка, порано поише ама и ск е дооообра забава, шизиш мижиш братчееее : )
   
  На Stojne му/ѝ се допаѓа ова.
 4. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Да се собереме дома неколку утепани души :) да си направиме кафе, чај, се што ни сака душа, да си пуштиме музика по наш стил и пензионерски карти да играме :D се зезам ама ќе се најде што да се прави :)
   
  На МалиСашко му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nevazna

  Nevazna Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 април 2014
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  28
  Добро друштво,добра музика и максимално опуштање и уживање :)
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Кога играм со внучето и се криеме во регал.Забава е кога ти се чини дека само што си почнал да се забавуваш треба да си одиш дома,толку убаво па се нема осет за време.Човек може и сам да се забавува,како на пр.јас во моментот.
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Ноќниот живот и журките се замене најголема забава исто и пиењето до зори кај некого дома :D
   
 8. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  Ами...
  Замисли зимо... ќе се собериме некаде на слободен терен, ќе си земам гитарата со мене, по кило вино најмалку за секого, пампурче си потли во собата, го слушаш како си потпукнува дрвото што гори.... Загревање со жестоко, па мевце печено, па вечните српски и босански старогредски бисери, .... ама пусти мерак Ратке по тебе, рзозо моја... па поживо... па поживо... пааа ооооопсааа на маса чочеци.... Стој... вечерата.
  Па финале со „весело весело весела компанија“ дури не се отраскаат сите ко дрва.
  Оревчиња, лешничиња, костенчиња... и на крај по едно сиктер кафенце, ќе се спакувате, ќе се избаците и излегувате низ врата комплет. И во тој момент сваќаш дека надвор е разденето....
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Како стареам така повеќе ја класифицирам домашната журка како добра забава. Викаш одбрано тесно друштво од 5-6 луѓе, донесуваш вино, ако имаш тро повеќе време приредуваш и вечера - зашо да не, пушташ дискретна музика и муабети и зезања. Тоа е тоа.
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Врти сучи, кај мене пивото има најмногу улога. Топол пролетен ден, собрани во двор неколку души, ладно пиво и чипс, муабет. Петок/сабота навечер, Пивница или сличен бар, собрани неколку души, ладно пиво. Anytime of the day, парк сепариња, собрано цело друштво, муабетење, смеење, расправање, зезање... ладно пиво. [​IMG]
   
  На melpomena, Saladin и МалиСашко им се допаѓа ова.

Сподели: