Што е за вас забава?

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Се пицнувам со трењерка, златен ланец на дебелиот врат, опнувам шабанерија на касеташот во голф тројка и крстарам по урбаната џунгла. И звонам од нокиата на пичката да опне минич и штикла и да ме чека пред контејнерот. Повикот на биртијата е прејак.
Цеде кое виси како украс на шајбна во комбинација со крст е бонус.
Брате.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon and Selene

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Да се собереме дома неколку утепани души :) да си направиме кафе, чај, се што ни сака душа, да си пуштиме музика по наш стил и пензионерски карти да играме :D се зезам ама ќе се најде што да се прави :)
Да се собереме јас и ти, утепани души секоја на свој начин, да ти направам кафе со кое ќе ми ја попариш ногата, еве и чај нека биде, пошто алкохол не пиеш, а би се спасил така, би испарил, да си пуштиме музика во мој стил, пошто ти би пуштила нешто со вметнати очи зелени, карти нема да играме ама затоа скара ќе направиме за пола да им ја дадеш на мачките дотепувајќи ми ја душата. И најважно од се моабет, ама оној кога гестикулираш као брус ли у змајевом гнезду. Би траела забавата неколку часа и после тоа гитла дома, секој по својот пат, а душите, ма ко им јебе матер, нека ги доглодаат коските:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Да се собереме јас и ти, утепани души секоја на свој начин, да ти направам кафе со кое ќе ми ја попариш ногата, еве и чај нека биде, пошто алкохол не пиеш, а би се спасил така, би испарил, да си пуштиме музика во мој стил, пошто ти би пуштила нешто со вметнати очи зелени, карти нема да играме ама затоа скара ќе направиме за пола да им ја дадеш на мачките дотепувајќи ми ја душата. И најважно од се моабет, ама оној кога гестикулираш као брус ли у змајевом гнезду. Би траела забавата неколку часа и после тоа гитла дома, секој по својот пат, а душите, ма ко им јебе матер, нека ги доглодаат коските:)
Имам само две замерки. Цела скара би ја дала на мачките, и гулабите не ги гледам во нашиот собир, а јас без нив никаде не одам чисто онака да си знаеш :) А да и ова има карти да играш и оро да вртиш :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Achernar

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Имам само две замерки. Цела скара би ја дала на мачките, и гулабите не ги гледам во нашиот собир, а јас без нив никаде не одам чисто онака да си знаеш :) А да и ова има карти да играш и оро да вртиш :D
Не ти кажувам веќе дека те сакам затоа што го злоупотребуваш тоа, ме тераш да правам нешто што не сакам:place
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Имало тука и друг пар што се сака-несака(hug)
;)
Мноооогу се сакаме, толку многу се сакаме што не можеме да се поднесеме хахаха шала :D


Што да правам, барав љубов за да го јадам:D
Следен пат пак барај љубов па 300 кила ќе станеш :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misti.diva orhideja

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Имало тука и друг пар што се сака-несака(hug)
;)
Ние од секогаш сме се сакале, кај нас нема не те сакам, добро јас малку повеќе ја сакам, а она тоа го користи и брише под со мене, понекогаш не можам да издржам и се лигавам и размрсулавувам, ама ако, за права љубов вреди да се истрае, до крај, мушки.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misti.diva orhideja