Што би правеле доколку немате пријатели?

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,258
1,133
29
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D
Па што би правела...Би било тешко ама едноставно би била тоа што сум,и кој ќе ме засака нека се дружи со мене кој не,немора ;)
 

lora

Истакнат Член
21 март 2012
24
16
303
42
Skopje
Јас сум во својата држава, немам никого...и никако не ми успева да стекнам пријателство...не ме бива и не ме бива...ни другарка нит ништо...сама сум си ... секој ден се едно исто... работа - дома - работа... среќа што постојат книгите... инаку ќе се мрднев до сега...
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Прво би се зачленила во хуманитарна организација за помош на деца и стари. Потоа би одела во локалната црковна заедница, во секоја држава има христијански комуни или слично нешто. Исто така би направила неделна скара за соседите во двор со македонски закуски. Понекогаш ќе направам колачи и ќе однесам на работа и ќе ги почастам соработниците. На сите покани за дружење би одела.
Сите примери се применети и успеваат со гаранција.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Јас сум во својата држава, немам никого...и никако не ми успева да стекнам пријателство...не ме бива и не ме бива...ни другарка нит ништо...сама сум си ... секој ден се едно исто... работа - дома - работа... среќа што постојат книгите... инаку ќе се мрднев до сега...

Е зошто така? Може е до работата (може и не е)

Имам многу познаници и понекој пријател. Кога ќе размислам подобро да ми беа непријатели.(smoke)

Прво би се зачленила во хуманитарна организација за помош на деца и стари. Потоа би одела во локалната црковна заедница, во секоја држава има христијански комуни или слично нешто. Исто така би направила неделна скара за соседите во двор со македонски закуски. Понекогаш ќе направам колачи и ќе однесам на работа и ќе ги почастам соработниците. На сите покани за дружење би одела.
Сите примери се применети и успеваат со гаранција.

Кај адвентистите?
 

lora

Истакнат Член
21 март 2012
24
16
303
42
Skopje
Е зошто така? Може е до работата (може и не е)

Имам многу познаници и понекој пријател. Кога ќе размислам подобро да ми беа непријатели.(smoke)



Кај адвентистите?
Не е до работата...таа си е пристојна и со муштериите немам проблем со комуникација, но сепак е друго со муштерии друго е за пријателство...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не е до работата...таа си е пристојна и со муштериите немам проблем со комуникација, но сепак е друго со муштерии друго е за пријателство...

Секако дека е друго...мислев на работа кој одзема многу време и ради која овенуваат пријателства, постојат и такви ствари...
а може си позатворен карактер, имаше баш една тема околу тоа, разлики на виртуелното и риал лајф...
 

lora

Истакнат Член
21 март 2012
24
16
303
42
Skopje
Секако дека е друго...мислев на работа кој одзема многу време и ради која овенуваат пријателства, постојат и такви ствари...
а може си позатворен карактер, имаше баш една тема околу тоа, разлики на виртуелното и риал лајф...
Работата си е ОК...
Мојата приказна е дугачка...
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Овие приказни,односно дискусии од типот,шта би било кад би било ми се ептен не сфатливи.
Што би било доколку немаме пријатели?
Па сигурно не би биле(останале) без пријатели преку ноќ.
Тој би бил еден процес подолготраен,и сигурно така ни би одговарало.
Да сме без пријатели.Инаку доколку сме сакале да сме со пријатели ќе сме се потруделе да ги имаме.
Едит..А што бара темава во дом и семејство?
Демек ако имаме само свој сопствен дом и основаме семејство само тогаш станува збор за пријатели?
Ако сме си сами на овој свет без потесно семејство или и пошироко,тогаш не постои ни пријателство.Хмм.:kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja and Aleksis