1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што би правеле доколку немате пријатели?

Дискусија во форумот 'Социологија' започната од turop, 2 јули 2012.

 1. turop

  turop Активен Член

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  68
  Како би постапиле/живееле доколку се најдете во нова средина друг град/држава и не познавате ниту едно лице.како би го поминувале денот како ќе ги запознавате луѓето.
   
 2. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Би отишол на журка и би им запеал нешто од Аца Лукас и така би се запознал со многу луѓе :rofl
   
  На Wild.One му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Wild.One

  Wild.One Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  147
  Поминав нешто слично и се надевам нема да ми се случи. Многу ке ми биде тешко да се вклопам, ке си молчам, ама тоа првите неколку собирања, после ја знам ... :D
   
 4. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Првите неколку собирања е тешко, пееш сам, потоа ке ги научат песните па ке пеете заедно :rofl:rofl
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 5. The_countess

  The_countess Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 јуни 2012
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  547
  Би ги смувала сите згодни машки таму :giggle
   
  На Scars му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Ништо не би правел. Доколку сум во друг/а град/држава, би пошол во дискотека, би нашол девојка би ја оженил и ајт со здравје не ми треба никој друг. :biggrin
   
  На WomanInRed, turop и emzzy им се допаѓа ова.
 7. m.o.p.

  m.o.p. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  221
  на журка некоја би отшол тасма гол да ме запознаат подобро да видат со кого си имаат работа
   
  На The_Mayor му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Ова е едно утопистичко прашање.
  Продукт - Доколку би немал, би бил асоцијален тип.
   
  На emzzy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Ќе се запознам барем со 1 човек и така после ќе стекнувам и нови пријателства..
  :giggle
   
 10. Teddy Picker

  Teddy Picker Староседелец

  Зачленет на:
  15 јуни 2012
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  162
  Би барал начин како да се уклопам некаде. Ќе видам кој шо сака и дали имаме заеднички интереси иако може да се здружам со некој сосема различен од мене (talk)
   

Сподели: