1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Штотуку подготвив...

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Baronessa, 15 февруари 2012.

 1. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  фурнаринке и сиренце : )
  photo0020.jpg
   
  На MoonFairy, TIGERWOMAN31SK, Bum-Bum и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  брееее ама сам се наеја , како стока : )
  кфатро формаџи пица ( кечап, моцарела, кашкавал, горгонѕола и пармезан)
  photo0026.jpg
   
  На FallenAngel, MoonFairy, TIGERWOMAN31SK и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  уфффф мммммммм....сите видови на сирење:p
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Farfalla

  Farfalla Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  1,012
  Доцен појадок на моите :)

  Запечени шпагети.
  Најпрво шпагетите се варат, па се ставаат во претходно намачкана тава со путер или зејтин. Се сецкаат домати, се става бибер, сол, малку лук, оригано и се меша. Одозгора се ренда малку кашкавал и сирење. Се пече на 180с, околу 25 мин.
  Превкусно е.

  Извор: kulinar.mk
   
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  домашнно тошшшче : )
  суво вратче, кашкавалче, кечапче и мноо малце мајонезче(ама ептен мало)
  и наравно водичка : )
  photo0027.jpg
   
  На Outrider, MoonFairy и Foxboro им се допаѓа ова.
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Шпагетки со мој измислен"сос":
  tumblr_mcga6dRhsU1rggd0qo1_500.jpg
   
 7. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Мусака,но нема да ја сликам,за да не им се подуе на машките од стрв. :zelen
   
 8. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  Штотуку си го подготвив креветот за спиење :D
   
  На parvati и emzzy им се допаѓа ова.
 9. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Мх, ме фати неделно расположење на вакво облачно време, ги засукав ракавите и си го направив едно од омилените јадења: иситнето пилешко со печурки, полиено со павлака, сиренце, вегета и охридско геврече.
  А за после ми се во план палачинки со крем и измелена плазма.
  Иде зима, мора да се стекне и одржува природно руво. :giggle
   
 10. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  ммммм какфу пастрмајлију сам си напраија
  малце моцарела, пилешко пржено мефце и малце пушено сфинско за шмек : ) ....и наравно феферонке

  photo0049.jpg
   
  На FallenAngel, emzzy и TIGERWOMAN31SK им се допаѓа ова.

Сподели: