1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Штотуку подготвив...

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Baronessa, 15 февруари 2012.

 1. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Ова прв пат гледам ....Ке ни го откриеш рецептот? :)
   
 2. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Yes of course :biggrin
  Ги сецкаш виршлите на подебели кругчиња, ги боцкаш шпагетите(не варени нормално:giggle) и ги ставаш во тенџере да се варат. Thats all:zelen
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Ти благодарамм...Интересно ...:)
   
  На Mila Kunis му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  После долго време решив да ги направам, се сеќавам прво на 9gag ги видов.
  Ги јадев со павлака и се премногу вкусни, пропорачувам (y)
   
  На Mila Kunis му/ѝ се допаѓа ова.
 5. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  [​IMG]

  Повелете додека се уште има :D
   
  На Trouble, Bum-Bum, cakar_ulav и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Trouble

  Trouble Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,516
  Допаѓања:
  2,621
  Мјамиииии, се изнајадооооов :gladen
  IMG_2995.JPG
   
  На Scars31 и Gemini им се допаѓа ова.
 7. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  63-1.jpg
   
  На Bum-Bum и Scars им се допаѓа ова.
 8. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  Strawberry_Shortcake_Torte_003.jpg
   
  На street_chic, Trouble и МериСелест им се допаѓа ова.
 9. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
 10. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  Во плех редиш прво бисквити потоа убаво ги премачкуваш со шлаг потоа над шлагот ги редиш јагодите потоа над јагодите уште еднаш редиш бисквити и ги премачкуваш со шлагот и за крај ги редиш јагодите потоа плехот се остава настрана отприлика 30-40 минути за да се омекнат бисквитите од шлагот за да биде поубаво за јадење :)
   
  На street_chic, Aaliyah и МериСелест им се допаѓа ова.

Сподели: