1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Штотуку подготвив...

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Baronessa, 15 февруари 2012.

 1. Minnie

  Minnie Активен Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  125
  Допаѓања:
  127
  [​IMG]
  Пудинг од чоколадо.
   
  На Sugar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  компири и моркови потпечени у рерна,плус одозгора кечап мх мх мх
  [​IMG]
   
  На MoonFairy, Sugar, КрисТина К. и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Може рецепт ? :frown
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  па не е некоја филозофија....ги сецкаш компирите сецкаш и моркови, стааш 2 лажици вегета, 1 лажица црвен пипер и босилек, додаваш зејтин малку и со рака ги мешаш сите состојки за добро да се изедначат...ставаш малку вода пикаш у рерна и печеш отприлика 45 мин до саат, ќе видиш коа ќе бидат заруменети компирите...после то си ставаш у чинија и врз нив кечап можеш и пармезан и прсти да излижеш :)
   
  На Mila Kunis и She им се допаѓа ова.
 5. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Тирамису мафини
  SDC15592.JPG SDC15594.JPG
   
  На Sugar, lady_blue и Мила К. им се допаѓа ова.
 6. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  торта со цреши :gladen и моментално јадам едно парче мх мх сака некој? :biggrin

  [​IMG]
   
  На Bum-Bum, Sugar и Selma им се допаѓа ова.
 7. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  180312-1358.jpg
   
  На N|ghtmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Teмата во важни да ај ставите, одвај ја најдам. :D

  Еве само што направив амерички палачинки и уште 3 останаа.
  SDC15607.JPG

  Оваа во хартиенето е за братучедка ми, ако скате и вам ќе ви пратам.:wub
  SDC15609.JPG
   
 9. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  француска пита од јаболка [​IMG]
   
 10. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Не е лошо и со ореви, но со лешници би било мнооогу повкусно. Со камерата на ПЦ е сликано и сега видов дека малку устата малку ми се гледа. :D
  domasna nutela.jpg

  1шоља лешници јас правев со ореви
  1-2големи лажици какао
  1-2 големи лажици шеќер во прав
  и јас си ставив цимет, многу ми се допаѓа благо со цимет. Инаку циметот не е во рецептот.

  Eве целосен рецепт http://sitnoseckano.blogspot.com/2010/06/homemade-nutella.html .

  П.С: Многу заситува.
   
  На Ludaca, Bum-Bum, Luckky и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: