1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Штотуку подготвив...

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Baronessa, 15 февруари 2012.

 1. Kuvarica20

  Kuvarica20 Нов член

  Зачленет на:
  13 октомври 2016
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Денеска подготвив гравче со мисиркино чадено месо.
   
  На 4FUN и Prashina им се допаѓа ова.
 3. stole04

  stole04 Староседелец

  Зачленет на:
  23 мај 2012
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  12
  Пита со кисела зелка:

  Потребни состојки:
  - кори за пита
  -500 гр. исецкана кисела зелка од Випро
  - главица ситно исецкан кромид
  - 300 ml. кисела вода
  - неколку лажици масло
  - сол и бибер

  Подготовка на питата со кисела зелка
   
  На misti.diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 4. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
 5. Pisces

  Pisces Истакнат Член

  Зачленет на:
  4 јули 2016
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  40
  А бе љубов..
  [​IMG]
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Палачинки
   
 7. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,009
  Pusti slika za da se nastrvime.
   
 8. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Не сликав ај следен пат
   
 9. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  DSC_0463.JPG

  Јас си бев домаќинка, еве топли чварчиња...бујрум.:)
   
  На Dorina, Prashina, corki и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,195
  Допаѓања:
  2,266
  Сарми :gladen и пола отидоа :place
  А да даде некој идеја за утре што да приготвувам? :)
   

Сподели: