Штотуку подготвив...

stole04

Староседелец
23 мај 2012
38
12
1,008
38
Пита со кисела зелка:

Потребни состојки:
- кори за пита
-500 гр. исецкана кисела зелка од Випро
- главица ситно исецкан кромид
- 300 ml. кисела вода
- неколку лажици масло
- сол и бибер

Подготовка на питата со кисела зелка
 
  • Like
Реакции: misti.diva orhideja