Чет муабети (ти реков-ми рече)

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Мислев на форумот, не приватно.

Мислев дека ќе ми ја сфатиш поентата. Просто кажано, не ми се врти животот околу форумот (веќе кога ме прашуваш). Дневниот ред понекогаш е пооптоварен, понекогаш не до толку. Ако налетам на празно мислење (на пример) ќе го избришам, па макар било напишано во првиот месец од постоењето на форумот.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Мислев дека ќе ми ја сфатиш поентата. Просто кажано, не ми се врти животот околу форумот (веќе кога ме прашуваш). Дневниот ред понекогаш е пооптоварен, понекогаш не до толку. Ако налетам на празно мислење (на пример) ќе го избришам, па макар било напишано во првиот месец од постоењето на форумот.
Не мора да вртиш како дожд преку Мариово.
 

Violet

Полноправен Член
2 март 2014
32
40
18
39
рајска градина
Мислев на форумот, не приватно.

Па не оди на форуми, ставаат Frank-овци по форумите. Не мора да ме читаш, постои опција ignore.
Па јас заради тие франковци несакам да си го ускратам уживањето и да прочитам и нешто корисно и убаво што не е само мрчење, не блокирам и ти сигурно криеш нешто убаво за читање.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Па јас заради тие франковци несакам да си го ускратам уживањето и да прочитам и нешто корисно и убаво што не е само мрчење, не блокирам и ти сигурно криеш нешто убаво за читање.
Бејби не сум толку дебел. А ти ако сакаше да читаш нешто, немаше да наоѓаш 'рачка' за да се караш.
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
По мала консултација како и време малку да си ги разладиме вжештените глави, темава е повторно отворена за дискусија.
Напомена: Секое следно одење апла вон контекст, како и прикажување на лични навреди ќе се казнува.
|-(
 

RoxieHeart

Староседелец
6 мај 2014
60
58
1,018
Inside your darkest fantasies.
Може да се умре од досада. Тешко е кога си далеку од пријателите ( и алкохолот ) и немаш со кој да сврзиш муабет два само затоа што не се разбираш во земјоделие и овоштарство :|
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Може да се умре од досада. Тешко е кога си далеку од пријателите ( и алкохолот ) и немаш со кој да сврзиш муабет два само затоа што не се разбираш во земјоделие и овоштарство :|
Имаш избор да си измислиш соговорник и да си правиш муабет или да седиш во мир. И вака и така е поарно од муабет кој не ти одговара.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: RoxieHeart and Saladin

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Алелуја Гугл сменија лого.

gugl-go-smeni-logoto-91324.gif
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
@UpaDown
Да не ти одам офтопик во темата.

Дали знаеш зошто Доналд Трамп спие по 3-4 часа дневно? Хинт: Не е затоа што е филантроп.
Основата на капитализмот не е носење среќа на просечен човек, туку створање капитал. Да беше се` толку розово како што ти си умислил светот немаше нималку да наликува на ова што е сега. Капитализмот поттикнува алчност, не среќа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin and Outrider

UpaDown

Нов член
30 мај 2014
20
3
3
@UpaDown
Да не ти одам офтопик во темата.

Дали знаеш зошто Доналд Трамп спие по 3-4 часа дневно? Хинт: Не е затоа што е филантроп.
Основата на капитализмот не е носење среќа на просечен човек, туку створање капитал. Да беше се` толку розово како што ти си умислил светот немаше нималку да наликува на ова што е сега. Капитализмот поттикнува алчност, не среќа.
Бобо, знаеш оти практикантите у Гугл земаат по 6.000 долари плата? Оти работат кај алчните капиталисти.

Капитализмот создава пари. Исполнува соништа. Ако не па, ко шо имаме минималец, да поставиме максимална плата? Знаеш оти не бива тоа? Оти човечкиот потенцијал нема лимит.
Никој не те тера да работиш повеќе од вообичаено. Ама ако сакаш да си ја купиш најновата кола, или телефон, или добар стан, или било шо и да посакаш, ќе работиш. Или ве мрзи да работите? Никој никого не го тера со сила да работи.
Или ако не можеме сите да сме исто богати, ај да сме сите исто сиромашни, ко у Куба пример? :D

Плус, јас сум тотално убеден оти не ни знаете шо значи капитализам.

Пошто знаеш како е, социјалистите да се разбираа од економија, немаше да се социјалисти.

Капитализмот е природен. Најприродната размена на добра меѓу луѓе. Толку едноставно.