Чет муабети (ти реков-ми рече)

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Правилото го изменивме дека е дозволено.
Боите се додаваат со BB codes, тој што знае ќе си ги додаде, тој што не знае, нема.
Не е ова боенка.
Големината не функционира, бојата јок. Или барем јас уште гледам дека нема боја.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Код:
[color="orange"][size=1] potpis [/size][/color]
Ќе го ставам ова за проба и ќе видите.


Во „Прегледај“ е ок, ама под мислењата ги нема кодовите.
Измени го потписот   Црнобело форум.png
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Толку ти дават за пред влада и за перење на мозок а? Абе ај да се протестира против кембриџ и еве болоња моделот и да речам еј да сакат навистина квалитетно образование ама овие не протестират за тоа туку ете не им се учи! Ајде пак искочи кажи дека го браниш универзитетот и неговата автономија а си против екстерно зш е на заокружување и дојди да ми кажеш дека протестират за подобро образование(facepalm)

Give that man a sandwich !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
@ipopovski
Чисто онака информативно, едиторот за потпис на друг форум исто на зенфоро:

Измени го потписот   Кајгана форум.png

Хинт: форумот не се вика Боенка.


Глупаво и излишно е да правам компарации на квалитет, ама ова не е таква компарација. Ова е компарација на user-friendly нивото на два форуми на иста платформа.

И ќе ве замолам нешто двајцата (повеќе makedonec), не го дрвите дур не направите нешто целосно функционално ако веќе сакате да направите (или поправите нешто). Вакви муабети „Абе сменивме, ама не е ова боенка“ може да си ги прајте во вашиот дел за администрација.

Фаламногупријатно. Ок?позз
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Па, веројатно сите добиле, еве поупатениве - Виктор, Орхидејата, Цорки/Чорки/Ќорки...како и да се чита, нека кажат. Тоа таму е нели демократска фамилија, споделуваат доживувања.
И име на сладоледот, плс. Магнум ли е, Бест ли е, Родео ли е...ме потепа неизвесност.

Таман кога ќе замре форумот и се навратам да видам што има ново по форумов,повторно ќе сретнам текст со политичка содржина.незнам на кој начин да си го протолкувам постоењето на истиве,ама некако ме води мисла дека не постојат други поинтересни теми,со кој би можеле да научиме нешто повеќе,а сепак се затупуваме со дневнополитички теми.
Елецтра ли си електрика ли си незнам како се читаш,ама еве јас ќе ти кажам дека не добив на поклон сладолед освен оној што сам си го платив,па и не беше толку лош,за да не те потепа неизвесноста,беше магнум и го платив 60ден.Но и Бестот и родеото се убави ,ако ме прашаш за состојките од што е направен не сум баш сигурен,контактирај го произведувачот,а за тоа дека никогаш не чекам друг да ме почести сладолед,биди сигурнадека е така,и ти не чекај од друг,нема аир од други.А за споделување доживувања,тоа можеш од демократската фамилија,јас не бев присутен на „собиров„немам доволно информации.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
@ipopovski
Чисто онака информативно, едиторот за потпис на друг форум исто на зенфоро:

Отвори ја прикачената датотека 24106

Хинт: форумот не се вика Боенка.


Глупаво и излишно е да правам компарации на квалитет, ама ова не е таква компарација. Ова е компарација на user-friendly нивото на два форуми на иста платформа.

И ќе ве замолам нешто двајцата (повеќе makedonec), не го дрвите дур не направите нешто целосно функционално ако веќе сакате да направите (или поправите нешто). Вакви муабети „Абе сменивме, ама не е ова боенка“ може да си ги прајте во вашиот дел за администрација.

Фаламногупријатно. Ок?позз
Добро бе човек, полека
еве се работи на форумов, гледаме да ги исполниме предлозите, ќе биде чекајте
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Виктор добил два. Два магнума со дупло чоколадо. А Орхидеја и Чорки лижеле еден ист, сладолед нели, да не бидам погрешно сфатен. :)
:D А бре алтаирчо кој друг би ме насмеал ако не ти,цар си еј,твојата духовитгост на далеку се гледа.Така е пријателе,јас и дивата орхидеја лижевме сладолед но посебни сладоледи,не беше еден.Те видов тебе на поминување и ти лижеше,да сигурен сум во тоа,но некако чудно лижеше,обратно некако беше свртен сладоледот..топките беа одоздола..немој погешно да ме разбереш:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Таму не е сменето правилото, сменето е само на темата но сепак важи. Буквите можат да бидат големина 7, во боја, болдирани, коси какви сакаш, а за сликички, анимации и слично уште сме во преговори ЧД
forum.crnobelo.com/threads/Правила-на-форумот.5/
12. Ве молиме вашите потписи да бидат во најмногу два реда, со големина на буквите најмногу (size) = 7. Во потписот не смее да се употребуваат слики, анимации и линкови кон други вебсајтови.
Значи да опнам пак wallpaper во потпис за да се смени правилото.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y