Чет муабети (ти реков-ми рече)

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Викторе другар оди до најблискиот сладоледџија зимај секој ден по 2 сладоледи од чокалади и ванила, че ти плаќам месечно по 700-800 денари.
Толку ти дават за пред влада и за перење на мозок а? Абе ај да се протестира против кембриџ и еве болоња моделот и да речам еј да сакат навистина квалитетно образование ама овие не протестират за тоа туку ете не им се учи! Ајде пак искочи кажи дека го браниш универзитетот и неговата автономија а си против екстерно зш е на заокружување и дојди да ми кажеш дека протестират за подобро образование(facepalm)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Толку ти дават за пред влада и за перење на мозок а? Абе ај да се протестира против кембриџ и еве болоња моделот и да речам еј да сакат навистина квалитетно образование ама овие не протестират за тоа туку ете не им се учи! Ајде пак искочи кажи дека го браниш универзитетот и неговата автономија а си против екстерно зш е на заокружување и дојди да ми кажеш дека протестират за подобро образование(facepalm)

Батица шо ме советуваш после средно да правам освен да одам на факултет како треба да дадам 1800 денари за два потписи пошо така му чини на професорот и не сака да ми пиши оцена?

Еве кажи ми перспективни фирми каде можам да се вработам, имам трпение и би работел за ниска плата, но со унапредување во текот на годините. Платата да е нормална да имам за храна и нешто заштеда. Еве таа заштеда би ја искористил за да покренам кредит и да изградам куќа и да основам семејство и потоа здравје госпо ако сум доволно плоден јас и жената да основаме големо семејство од 3-4 деца да земаме таму надоместок (нели?!)? ММ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
12. Ве молиме вашите потписи да бидат во најмногу два реда, со големина на буквите (size) = 2, со нормален стил на букви (без bold, italic, underline, strikethrough) и со најмногу 10 големи (capital) букви. Во потписот не смее да се употребуваат бои, слики, емот-икони, како и линкови кон други вебсајтови (освен со дозвола на администраторите на „Црнобело форум“ ).
http://forum.crnobelo.com/help/terms
Таму не е сменето правилото, сменето е само на темата но сепак важи. Буквите можат да бидат големина 7, во боја, болдирани, коси какви сакаш, а за сликички, анимации и слично уште сме во преговори ЧД
forum.crnobelo.com/threads/Правила-на-форумот.5/
12. Ве молиме вашите потписи да бидат во најмногу два реда, со големина на буквите најмногу (size) = 7. Во потписот не смее да се употребуваат слики, анимации и линкови кон други вебсајтови.
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,410
1,133
www.crnobelo.com
Некако да се стават кога веќе правилото за потпис е изменето?
Правилото го изменивме дека е дозволено.
Боите се додаваат со BB codes, тој што знае ќе си ги додаде, тој што не знае, нема.
Не е ова боенка.