Чет муабети (ти реков-ми рече)

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Знам знам со Сидорф колеги биле, тоа време играл и лани читав за него сакал да биде нешто во Милан ми текнува сега зошто кец, не се важи Бекам? :(

За badass момак како мене не оди во иста реченица манекени како Бекам. :p
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ајде, ама успат и до Пекинг сакам да поминеме .. ќе му дадам уште стотче :D

Ама само до Тиенанмен ако се симнуваш пошто после кружниот местеле цевки пред сокакот а пешки далеку ми е Токио...

Ако е некој во Тајланд или планира да оди деновиве нека пиши, да го однесам до некои "скокотливи" места...

@Outrider ?

Врие од сијамски близначки таму (inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
@Danish.Princess Златна мораш да ми кажеш да не случајно ни пишуваш од некој космос каде работите функционираат поинаку од тука?
Може ни пишуваш од Прага која е во соседната вселена па таму ти кажале дека имаш ќеркичка во петтата недела.? Изгледа е тоа... Затоа сме сите тука вака потресени....
Патем име и смисливте? : )
Или сакаш да ти прредложиме ние некое?
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
@Danish.Princess Златна мораш да ми кажеш да не случајно ни пишуваш од некој космос каде работите функционираат поинаку од тука?
Може ни пишуваш од Прага која е во соседната вселена па таму ти кажале дека имаш ќеркичка во петтата недела.? Изгледа е тоа... Затоа сме сите тука вака потресени....
Патем име и смисливте? : )
Или сакаш да ти прредложиме ние некое?
Нека се вика Марија :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Веќе нема да бидам данска принцеза, патем не сум принцеза, само се чувствувам како принцеза, инаку не ме нарекувајте така, а инаку за име размислував уште пред да дознаам дека сум трудна, ако биде женско да се вика Ана,Марта или Миа, а ако биде машко Стефан, Кристијан, Симон, да не бидат ептен некој дански. Инаку овој ми е последен пост, денес ќе се запознаете со братучетка ми која отсега па натаму само таа ќе го користи овој профил. Инаку како што ми кажаа така кажувам, можеби таа сака многу девојчиња или нешто јас погрешно разбрав.
 
Последна промена:

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Веќе нема да бидам данска принцеза, патем не сум принцеза, само се чувствувам како принцеза, инаку не ме нарекувајте така, а инаку за име размислував уште пред да дознаам дека сум трудна, ако биде женско да се вика Ана,Марта или Миа, а ако биде машко Стефан, Кристијан, Симон, да не бидат ептен некој дански. Инаку овој ми е последен пост, денес ќе се запознаете со братучетка ми која отсега па натаму само таа ќе го користи овој профил. Инаку како што ми кажаа така кажувам, можеби таа сака многу девојчиња или нешто јас погрешно разбрав.
Тури му викиншко, шо ги е*аш. Аслебјорн или Бјорн.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Јас се кладам дека во првите 10-20 минути "викиншко" мислеше дека се мачка на леб...