Чет муабети (ти реков-ми рече)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ако има за Токио некој на форумов нека каже да се договориме како луѓе, знам другарче таксис на црно е, на плин вози, за пет стотки од прет рекорд до Гинза ќе не однесе :)
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Ако има за Токио некој на форумов нека каже да се договориме како луѓе, знам другарче таксис на црно е, на плин вози, за пет стотки од прет рекорд до Гинза ќе не однесе :)
Ајде, ама успат и до Пекинг сакам да поминеме .. ќе му дадам уште стотче :D
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
А да заборавив да ви кажам.И братучетка ми го користи овој профил.Можеби таа што сте ја виделе тука е браучетка ми.И ќе ви покажам како изгледа таа.И таа ќе ви пишува.Јас и го дадов.Таа ќе ви доаѓа на собиранки или што и да се организира за годишнина,ако е во можност се разбира,зашто во гимназија е и за натпревар ќе се подготвува,јас нема да ви доаѓам,зашто сум далеку,затоа таа ако е во можност.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Ајде почнете на бабите профилите да им ги давате за да ги гледаме пред градежен :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Ајде почнете на бабите профилите да им ги давате за да ги гледаме пред градежен :D

Добро,девојчето ми побара дозвола и јас и дадов.Сака да созрее и да си го збогати речникот,а на фејсбук глупости објавуваат и скратеници пишуваат.А во нејзиниот клас секогаш има барем една пцовка.И роденденските честитки се вулгарни.Така што форумите се единствени каде што можеш да си го збогатиш речникот во виртуелен свет на мајчин јазик со разговор и да научиш туѓи дијалекти.
 
Последна промена од модератор: