1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Часот на раѓање го открива вашиот карактер

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Elizabeth Bathory, 18 февруари 2012.

 1. Nicole

  Nicole Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  226
  16-17 - Најбитно од се,на прво место им се парите.:D Не е точно.
   
 2. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  07-08 - Секогаш зборуваат она што го мислат,но умеат и да молчат.Интриги и недоверба можат да ги исфрлат од колосек.
  (y)
   
 3. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  20-21 - Оптимисти се,речиси никогаш не се верни.Не е точно..
   
 4. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  23-00 - Не сакаат компромиси.Нивно мото е: „се или ништо“.Склони на љубомора и посесивност.

  Не е точно.
  Сосем спротивно.
   
 5. Just Perfect

  Just Perfect Активен Член

  Зачленет на:
  3 април 2013
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  120
  10-11 - Ги сакаат луѓето и речиси секогаш се опкружени со искрени пријатели.
  Nice (bravo)
   
 6. Самовила

  Самовила Полноправен Член

  Зачленет на:
  6 април 2013
  Мислења:
  48
  Допаѓања:
  33
  00-01 - Агресивни,но издржливи.Ги сметаат за тврдоглави,горделиви.Во поволни околности оваа констатација може да овозможи неверојатни достигнувања.
   
 7. Самовила

  Самовила Полноправен Член

  Зачленет на:
  6 април 2013
  Мислења:
  48
  Допаѓања:
  33
  точно:kafe
   
 8. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Родена сум во 17часот и 15мин.
  Хороскопот вели дека сум перфекционист и практичар...па само ова второто е точно:kafe
   

Сподели: