1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Часот на раѓање го открива вашиот карактер

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Elizabeth Bathory, 18 февруари 2012.

 1. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Откријте каков е вашиот карактер според времето кога сте родени

  00-01 - Агресивни,но издржливи.Ги сметаат за тврдоглави,горделиви.Во поволни околности оваа констатација може да овозможи неверојатни достигнувања.

  01-02 - За нив моќта и угледот претставуваат све.Најчесто се успешни.

  02-03 - Истовремено се посветуваат на повеќе задачи.Динамични се,и понекогаш нетолерантни.

  03-04 - Чуствителни се,сакаат финансиска сигурност,вешто раководат со пари.

  04-05 - Полни со концентрација.Често паѓаат во депресија.

  05-06 - Трошат многу на работи кои не им се потребни.Мрзеливи се.

  06-07 - Шармантни,а емоционалната стабилност ќе им зависи од други особи.

  07-08 - Секогаш зборуваат она што го мислат,но умеат и да молчат.Интриги и недоверба можат да ги исфрлат од колосек.

  08-09 - Го сакаат спортот,патувањата,ги привлекуваат странци.Родени авантуристи.

  09-10 - Организирани,дисциплинирани,убаво се чуствуваат кога помагаат некому.

  10-11 - Ги сакаат луѓето и речиси секогаш се опкружени со искрени пријатели.

  11-12 - Посебно се успешни кога никој не им се меша во работата.Кариера можат да имаат во уметноста.

  12-13 - Се што ќе започнат завршуваат.Матерјалната сигурност и безбедност им е најбитна.

  13-14 - Често се осврнуваат на тоа што другите го зборуваат и мислат дека се е наменето за нив.

  14-15 - Верни се,но ако приметат дека не се главни во очите на партнерот,веднаш бараат друг.Жртви се за своите деца.

  15-16 - Љубезни се,но занаат да паднат во депресија ако почусвуваат дека се отфрлени.

  16-17 - Најбитно од се,на прво место им се парите.

  17-18 - Перфекционисти се и практични.

  18-19 - Само ако се поврзани со други луѓе можат многу да постигнат.

  19-20 - Имаат големи сексуални потреби,често менуваат партнери,не знаат за верност.

  20-21 - Оптимисти се,речиси никогаш не се верни.

  21-22 - Се плашат да не бидат повредени.На својата околина подаруваат топлина,сочуствителност.

  22-23 - Интелегентни се,успеваат да излезат на крај со сите проблеми,во предност пред сите,но треба да бидат поскромни.

  23-00 - Не сакаат компромиси.Нивно мото е: „се или ништо“.Склони на љубомора и посесивност.
   
  На efederer му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  19-20 -Имаат големи сексуални потреби,често менуваат партнери,не знаат за верност.

  јас сум роден во 19 и 30 часот точно е дека имам големи сексуални потреби ама не менувам партнери често и знам за верноста...пошо сум јарец во хороскоп а јарците се најверни луѓе..
   
  На Mameha, Bum-Bum, cece17 и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Snape

  Snape Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  401
  23-00 - Не сакаат компромиси.Нивно мото е: „се или ништо“.Склони на љубомора и посесивност.
  -Воопшто не е точно!
   
 4. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  14-15 - Верни се,но ако приметат дека не се главни во очите на партнерот,веднаш бараат друг.Жртви се за своите деца.

  Па.. може да се рече за првиот дел. Верна, да, останато така- така. А за вториот не знам, немам деца, сеуште :D
   
 5. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  07-08 - Секогаш зборуваат она што го мислат,но умеат и да молчат.Интриги и недоверба можат да ги исфрлат од колосек.

  Аууу како е само погодено.
   
 6. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  00-01 - Агресивни,но издржливи.Ги сметаат за тврдоглави,горделиви.Во поволни околности оваа констатација може да овозможи неверојатни достигнувања.
  Точно :).
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Не е лесно да си роден навечер.... :confused:
   
 8. Lily

  Lily Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  123
  09-10 - Организирани,дисциплинирани,убаво се чуствуваат кога помагаат некому.
  Не знам баш за организирани:)
   
 9. x3m

  x3m Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  169
  03-04 - Чуствителни се,сакаат финансиска сигурност,вешто раководат со пари.

  Па зарем е можно се да е точно? :о
   
 10. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  11-12 - Посебно се успешни кога никој не им се меша во работата.Кариера можат да имаат во уметноста.
  Tочно не сакам да ми се меша никој во работата ама дека сум по уметноста :nah
   

Сподели: