1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Часот на раѓање го открива вашиот карактер

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Elizabeth Bathory, 18 февруари 2012.

 1. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
  05-06 - Трошат многу на работи кои не им се потребни.Мрзеливи се.
  * Не е вистина, никогаш не трошам пари на тоа што воопшто не ми е потребно.
   
 2. наташа

  наташа Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  139
  Допаѓања:
  115
  15-16 - Љубезни се,но занаат да паднат во депресија ако почусвуваат дека се отфрлени Точно
   
 3. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  06-07 - Шармантни,а емоционалната стабилност ќе им зависи од други особи.
  ***
  цел живот зависам од други (емоциално)
   
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  **12-13 - Се што ќе започнат завршуваат.Матерјалната сигурност и безбедност им е најбитна.

  Прилично сум сигурен дека на хирургот кој ме извадил часовникот му бил 1 час понапред зашто најмногу ме опишува
  **11-12 - Посебно се успешни кога никој не им се меша во работата.Кариера можат да имаат во уметноста.

  Она првото нема никаква допирна точка со мене. Баш спротивно од мене е.
   
 5. NEPOBEDLIV

  NEPOBEDLIV Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  412
  Се ми се чини во 6 дека сум роден.Значи, јако бате сум :)
   
 6. m.o.p.

  m.o.p. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  221
  08-09 - Го сакаат спортот,патувањата,ги привлекуваат странци.Родени авантуристи.

  тачно
   
 7. smeker

  smeker Староседелец

  Зачленет на:
  9 март 2012
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  979
  22-23 - Интелегентни се,успеваат да излезат на крај со сите проблеми,во предност пред сите,но треба да бидат поскромни.
  точно :)
   
 8. Eva

  Eva Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  100
  14-15 - Верни се,но ако приметат дека не се главни во очите на партнерот,веднаш бараат друг.Жртви се за своите деца. :giggle:rofl
   
 9. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  17:32 Практичен перфекционист. Мајке ми, they got me.
   
 10. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  03-04 - Чуствителни се,сакаат финансиска сигурност,вешто раководат со пари. да да е сеа околу чуствителноста така така сум
   

Сподели: