1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Часот на раѓање го открива вашиот карактер

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Elizabeth Bathory, 18 февруари 2012.

 1. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
  Јас сум роден во 07:35 и држи вода тоа што го пишува.

   
 2. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  08-09 - Го сакаат спортот, патувањата, ги привлекуваат странци. Родени авантуристи.

  има вистина ... јас сум родена во 08:50 !
   
 3. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  02-03 - Истовремено се посветуваат на повеќе задачи. Динамични се и понекогаш нетолерантни.
   
 4. Nemirna.

  Nemirna. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  84
  Може да се каже дека е точно :D
   
 5. Tina

  Tina Нов член

  Зачленет на:
  26 февруари 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  • Опомена: Пишувајте на кирилица.
  vrme na ra}awe 1 i 45min
   
 6. Doozy

  Doozy Полноправен Член

  Зачленет на:
  26 февруари 2012
  Мислења:
  63
  Допаѓања:
  51
  08-09 - Го сакаат спортот, патувањата, ги привлекуваат странци. Родени авантуристи. ТОЧНО !!!
   
 7. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  09-10 - Организирани, дисциплинирани, убаво се чувствуваат кога помагаат некому.
   
 8. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
  04-05 - Полни со концентрација. Често паѓаат во депресија. - Точно е за депресијата .....
   
  На ScoobyDoo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Чуствителен да ама дека раководам добро со пари не е точно зашто да раководиш со пари треба да ги ИМАШ:biggrin
   
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  06-07 - Шармантни, а емоционалната стабилност ќе им зависи од други личности.
   

Сподели: