Црн Петок за Македонија!

  • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

    Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
    - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
    - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
    - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

    Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

    Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Како прво и прво нека почиваат децата во мир. :(
Како второ. Гледам дека многумина одма се нафрлија на албанциве дека ги убиле. Не ме сфаќајте погрешно, не дека ги бранам, нормнално на сите гледајќи ја ситуацијава моментално одма на памет ни паднаја тие ама мислам дека вакви избрзани обвиненија не е потребно да се искажуваат. Можело да биде секој. Албанец, македонец, турчин.. Мислам дека треба да почекаме малку поконкретни информации во врска со убијциве за да можеме да обвиниме некој. Сепак обвинуваш некој за убиство а не за крадење бонбончиња.
И мислам дека нашиве треба да си го прифатат фактот дека не ги биват за истражување убиства и гледајќи ја сериозноста на случајов да викнат странски и докажани истражувачки екипи. Колку и да ги кошта мислам дека вреди да ги дадат парите за да се најде и затвори психопатов шо го напрајл ова и кој шета меѓу нас и за кој не можеме да бидеме сигурни дека нема пак на направи нешто вакво.

Верувај дека се многу способни, имаат и кадар и опрема, знаење, искуство. Крим-техника или нашето CSI е стварно на високо ниво и е сосема спротивно од тоа што ти го кажуваш. Е сеа кога ќе се вмешаат дневно-политички интереси настанува калабалак и јавноста мисли дека службите задолжени за истрага не ги бива.
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Што се фаќате одма за „нив“?Дали сте свесни што зборите?
Дали некој од вас денес беше во Радишани? Дали некој утре ќе оди на погреб?
Без разлика дали ги знаете или не?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Како прво и прво нека почиваат децата во мир. :(
Како второ. Гледам дека многумина одма се нафрлија на албанциве дека ги убиле. Не ме сфаќајте погрешно, не дека ги бранам, нормнално на сите гледајќи ја ситуацијава моментално одма на памет ни паднаја тие ама мислам дека вакви избрзани обвиненија не е потребно да се искажуваат. Можело да биде секој. Албанец, македонец, турчин.. Мислам дека треба да почекаме малку поконкретни информации во врска со убијциве за да можеме да обвиниме некој. Сепак обвинуваш некој за убиство а не за крадење бонбончиња.
И мислам дека нашиве треба да си го прифатат фактот дека не ги биват за истражување убиства и гледајќи ја сериозноста на случајов да викнат странски и докажани истражувачки екипи. Колку и да ги кошта мислам дека вреди да ги дадат парите за да се најде и затвори психопатов шо го напрајл ова и кој шета меѓу нас и за кој не можеме да бидеме сигурни дека нема пак на направи нешто вакво.
Kолкав е тој психопат ке одземе пет млади животи на деца кои не били нити бандити,нити со криминално досие....Биле нормални млади момчиња.....Мислам дека најлогично е дека се меѓуетнички тензии :/ :/
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 990Freak

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Господ е еден, ќе ги стигне и казната.
Ама, време е македонците сами да им ја дадат заслужената казна, доста е ќутење..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Господ е еден, ќе ги стигне и казната.
Ама, време е македонците сами да им ја дадат заслужената казна, доста е ќутење..
Доста е, и ја викам. До кд ќе не ебавав полуписмени идиоти?! Мора да гу предземемо правду у свои руке!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and Marrie

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Доста е, и ја викам. До кд ќе не ебавав полуписмени идиоти?! Мора да гу предземемо правду у свои руке!
Не апсат наши полицајци на мирни протести...А тек замислете што ке биде кога ке дигнеме поголем бунт
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 990Freak

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Тито дојде на власт со војна. Стаљин исто. Хитлер исто. И ние истото ќе го направиме :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
А, цело Гостивар се крена заради убиството тие што ги уби полицаецот. Абе, дур ќутиме, ќе не газат. Така сме се поставиле.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Тито дојде на власт со војна. Стаљин исто. Хитлер исто. И ние истото ќе го направиме :)
Нема Македонија лидер...како Тито,како Хитлер или пак Сталин....Колку сака некој може да ги осудува они биле луѓе кои се бореле за својата држава ;)
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Нема Македонија лидер...како Тито,како Хитлер или пак Сталин....Колку сака некој може да ги осудува они биле луѓе кои се бореле за својата држава ;)
Овој е повише од тачно. Такви људи више не се раѓав. Гадафи беше послеѓан од њима. Американска чума га однесе на онј свет.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum