Црна Хроника (убиства, сообраќајки, самоубиства)

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,785
801
1,133
Skopje
Па логично е , вика да стане Стојан , да бил жив човекот ќе видел и пред да дојде Манојлович , незнам што не е јасно ..
Стојан да стане да ја види куќава ,на што асоцира ,дека човекот е починат , не пие кафе на таван ..
Јас што ти викам тоа е друго ,ова е на лице место , значи и дава на знаење дека е починат ,нема дилеми тука ,а и да помислиш на нешто друго ..
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,785
801
1,133
Skopje
@Falanga јас не оправдувам никој , и Грујо и Заев треба да си одат во кабинетите нивни и да бидат фокусиирани на Луѓето , каде да се сместат како да се помогне ,а тие кој го стопираат ппроцесот на достава на помош да се стават во келија малце на некоја партија Табланет ..
Треба железна рака да изигра малце и да не се прават џукели и да се сликаат , јас сум за тоа ,а се друго е неприфатливо !
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,226
2,321
1,153
Skopje
www.facebook.com
Па логично е , вика да стане Стојан , да бил жив човекот ќе видел и пред да дојде Манојлович , незнам што не е јасно ..
Стојан да стане да ја види куќава ,на што асоцира ,дека човекот е починат , не пие кафе на таван ..
Јас што ти викам тоа е друго ,ова е на лице место , значи и дава на знаење дека е починат ,нема дилеми тука ,а и да помислиш на нешто друго ..
игла во сено бараш со муабетов
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Па логично е , вика да стане Стојан , да бил жив човекот ќе видел и пред да дојде Манојлович , незнам што не е јасно ..
Стојан да стане да ја види куќава ,на што асоцира ,дека човекот е починат , не пие кафе на таван ..
Јас што ти викам тоа е друго ,ова е на лице место , значи и дава на знаење дека е починат ,нема дилеми тука ,а и да помислиш на нешто друго ..
Од каде знае дека умрел? Не знам тебе што не ти е јасно, мене јасно ми е. Дошла да помогне, нема поим што се случува, не знае ни кој умрел ни кој е умрен ни кои се луѓето, таа старата вика стани да ја видиш куќата и готово мора да умрел човекот.
Лошо е кога некој ќе ти убие маж, син или татко и ќе ти дојде да ти изрази сочуство, како што беше случајот со семејствата на специјалците што загинаа во Куманово.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,084
5,626
1,683
Disco
Абе торљо еден,задоен соросоиду,јас не се обидов да употребам сарказам,само те прашав дали донираше нешто,ти почна со сарказми со политичка содржина.Зарем до толку си мутав да не памтиш што сум те прашал пред еден ден,бајмак!?
Јас мисла дека моето прашање беше сосема јасно,но очигледно тебе не ти се свиде тоа,и почна пак баби и жаби да мешаш.

Ој хунза, прост хунза.
Ти одговорив дека апсолутно ништо не донирав и причините за тоа. Дали имаш некоја поголема мака од несреќното отсуство на ум?
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,785
801
1,133
Skopje
@Altaïr oк еве кажи ми ти штом си стручњак ептен и психолог ,кажи ми што ќе си помисли човек кој влага во поплавена куќа до грклан и кога примеров на жената кутра ќе му го кажат Стојан да стане да си ја види куќата ??
Стојан спие негде , Стојан пие кафе во гаража или може легнал да дремне малце или она не го разбудила 2-3 дена ?? м?
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,226
2,321
1,153
Skopje
www.facebook.com
Добро ме искара еве не барам веке :^):)
не те карам туку просто не се фаќај за такви ситници. Може не слушнала убаво Рада.
Еве пример последен што го памтам. Бев во државна на контрола и пред да си одам нели сестрата требаше да ми ги завери документите и кога почна да ми збори човече муабети муабети, а јас ни два збара не ја слушнав и само и викав да да така е во право си. Може ми викала пример: Не ми се живее веќе ќе се фрлам од камени. А јас така насмеана и убедливо и викам: Да да така е, у право си само така!
Мислам сигурно не ми го рекла тоа, а може и да не знам не ја слушнав мање битно, зборот ми е дека на сите ни се случило да се најдеме во таква ситуација па ете може и на Рада баш тоа и се случило. Вајда разбираш што сакам да ти кажам
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,011
9,637
1,683
Normandy
како си дозволил да не бидеш во тек со нив? :eek
Секако дека појма нема. Кога врховниот воЏа на одредени провајдери ги има укинато опозициските вести....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape