Црна Хроника (убиства, сообраќајки, самоубиства)

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не е време за политика додека не помогнеме на сите. После за едно 2-3 недели за политика ќе збориме. Сега е побитно да се помага.
Друже, немој вака сеа. За греота е да гледаш на работиве црно-бело.

Па мислам дека ни еден амбасадор не дојде да помогне , а се бутка да дојде и да игра фудбал со политичариве , а сега нигде го нема , исто и ЕУ ,а држат лекции и солат памет ..
Имаше донации од Austrian Airlines, имаше граѓанска иницијатива по соседниве држави. Не е баш така како што ќе пласираат провладините медиуми, дека воЏата засукал ракави и ислистил се` сам.
Аха,значи немаш твој народ!?Не е ни чудно,читајки ги твоите саркастични постови,само дивјаци слезени неодамана од планина можат вака да кажата!
Значи сите кренале раце од тебе,и се решиле од твојата негрижа.(Прашање е дали и родителите не те исфрлиле до сега).
Знам дека нема да помогнеш за насраданите бе пријателе,со празни џебови не се помага.Одамна поминаа времињата кога кршевте пари на секој ваш чекор.
Ама на се има крај,така и за вас.

Прашањето за помошта,ти го поставив намерно,зошто видов дека во најгорките моменти во државата,секогаш сереш по форумот,и ја користиш можноста,како задоволство на своето его,да кажуваш секакви прикаски.
Истиот случај беше и со куманово(дивото насеље),само жртвите ги броевте.
Не бива ништо од тебе,за овчар не те бива,а најмалку за политика,што се трескаш од земја бе ајван!

За болдот, посебно за оној израз „најгорките“, прашај го твојот врховен воЏа која му е намерата да изиграва спасител после трагедијава со изрежирани ријалити шоуа на туѓа несреќа, која во голем дел е виновен и самиот тој. Масовната „легализација“ на дивоградбите за собирање на политички поени, недоволната грижа за каналите, соголувањето на Скопска Црна Гора со допуштањето на дива сеча, недоволното едуцирање на народот, за да после по истиот се плука дека бил глуп, дека ги трупа каналите со смет. Сево ова итекако е виновна власта, најпрво за својата неспособност, од друга страна за улагање на надчовечли напори, употребување на сила за некаков си умоболен проект чиј рок на траење е дискутабилен во бројки од една деценија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Falanga

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Друже, немој вака сеа. За греота е да гледаш на работиве црно-бело.


Имаше донации од Austrian Airlines, имаше граѓанска иницијатива по соседниве држави. Не е баш така како што ќе пласираат провладините медиуми, дека воЏата засукал ракави и ислистил се` сам.


За болдот, посебно за оној израз „најгорките“, прашај го твојот врховен воЏа која му е намерата да изиграва спасител после трагедијава со изрежирани ријалити шоуа на туѓа несреќа, која во голем дел е виновен и самиот тој. Масовната „легализација“ на дивоградбите за собирање на политички поени, недоволната грижа за каналите, соголувањето на Скопска Црна Гора со допуштањето на дива сеча, недоволното едуцирање на народот, за да после по истиот се плука дека бил глуп, дека ги трупа каналите со смет. Сево ова итекако е виновна власта, најпрво за својата неспособност, од друга страна за улагање на надчовечли напори, употребување на сила за некаков си умоболен проект чиј рок на траење е дискутабилен во бројки од една деценија.

О.К си е се кажано,но немам намера да прашувам никого,и немам никаков мој врховен воџа.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Аха,значи немаш твој народ!?Не е ни чудно,читајки ги твоите саркастични постови,само дивјаци слезени неодамана од планина можат вака да кажата!
Значи сите кренале раце од тебе,и се решиле од твојата негрижа.(Прашање е дали и родителите не те исфрлиле до сега).
Знам дека нема да помогнеш за насраданите бе пријателе,со празни џебови не се помага.Одамна поминаа времињата кога кршевте пари на секој ваш чекор.
Ама на се има крај,така и за вас.

Прашањето за помошта,ти го поставив намерно,зошто видов дека во најгорките моменти во државата,секогаш сереш по форумот,и ја користиш можноста,како задоволство на своето его,да кажуваш секакви прикаски.
Истиот случај беше и со куманово(дивото насеље),само жртвите ги броевте.
Не бива ништо од тебе,за овчар не те бива,а најмалку за политика,што се трескаш од земја бе ајван!

Типичен хунза.
Зошто се обидуваш да употребиш сарказам кога си екстремно глупав? Не е таа играчка за секого. Трај си, земај си субвенции, лижи си чмар во штаб ама не се пикај каде што не те собира.
Реалноста е дека твојата држаа и твојот нарот се огледало на тебе, затоа и припаѓаш на таа гнојна рана од група. Од три часа дожд се подави маса народ и сега ќе умираат од колера. Дали не ти е срам да припаѓаш на раја која во 2016 на сред Европа умира после три часа дожд?
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Абе торљо еден,задоен соросоиду,јас не се обидов да употребам сарказам,само те прашав дали донираше нешто,ти почна со сарказми со политичка содржина.Зарем до толку си мутав да не памтиш што сум те прашал пред еден ден,бајмак!?
Јас мисла дека моето прашање беше сосема јасно,но очигледно тебе не ти се свиде тоа,и почна пак баби и жаби да мешаш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Абе торљо еден,задоен соросоиду,јас не се обидов да употребам сарказам,само те прашав дали донираше нешто,ти почна со сарказми со политичка содржина.Зарем до толку си мутав да не памтиш што сум те прашал пред еден ден,бајмак!?
Јас мисла дека моето прашање беше сосема јасно,но очигледно тебе не ти се свиде тоа,и почна пак баби и жаби да мешаш.
пумпа има донирано он, а тие твоите уште шетаат од куќа до куќа со мобилните попаметни од нив или почнаа да ги бројат парите што ќе треба мистериозно да исчезнат м?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Вчера Радмила Шеќеринска-Манојлович ( Прада - Дајнерс ) си беше тргната во хуманитарна акција која е маска врз маска ,а као да доминира на терен ...
Таа ги воскреснува луѓето , имено жената плаче и вика " Столе да стана да си ја види куќата " Столе нејзиниот сопруг ,од предходно починат .
Радица и вика на жената : Нека седи, нека не станува !!
Еве ве прашувам дали е ова здрав разум ??
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Вчера Радмила Шеќеринска-Манојлович ( Прада - Дајнерс ) си беше тргната во хуманитарна акција која е маска врз маска ,а као да доминира на терен ...
Таа ги воскреснува луѓето , имено жената плаче и вика " Столе да стана да си ја види куќата " Столе нејзиниот сопруг ,од предходно починат .
Радица и вика на жената : Нека седи, нека не станува !!
Еве ве прашувам дали е ова здрав разум ??
Не е.
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
пумпа има донирано он, а тие твоите уште шетаат од куќа до куќа со мобилните попаметни од нив или почнаа да ги бројат парите што ќе треба мистериозно да исчезнат м?
Ти благодарам за информацијата душо моја.:*
А тие моите појма неам кај лутат;).
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Вчера Радмила Шеќеринска-Манојлович ( Прада - Дајнерс ) си беше тргната во хуманитарна акција која е маска врз маска ,а као да доминира на терен ...
Таа ги воскреснува луѓето , имено жената плаче и вика " Столе да стана да си ја види куќата " Столе нејзиниот сопруг ,од предходно починат .
Радица и вика на жената : Нека седи, нека не станува !!
Еве ве прашувам дали е ова здрав разум ??
Што очекуваш од тешка глупача?

Иначе ова што го прават кловновиве на власт го дискутирав со еден мој пријател од странство социолог. Ми ги отвори човекот очите како објективно да гледам на работите. После тоа ми се плачеше што сум се родил во иста татковина како и тие, и овие сега на власт и оние пред нив.
Абе до кога со таков идиотизам. Министри и премиер као помагаат, облекле ракавици (а тој паторот смотан ги облекол наопаку) и као кал носат?
Абе ретардирано дете да прашаш ќе ти каже дека тие истите ќе добијат повеќе политички поени ако седнат во канцеларија и почнат од ГОРЕ да ги решаваат проблемите и да работат а не од ДОЛЕ од калта. Има кој да носи кал, треба некој некаде потпис да стави.

Леле колку сум огорчен, ми се иде да си одгризам прст од мука, да си ги корнам пердувите како папагал.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Вчера Радмила Шеќеринска-Манојлович ( Прада - Дајнерс ) си беше тргната во хуманитарна акција која е маска врз маска ,а као да доминира на терен ...
Таа ги воскреснува луѓето , имено жената плаче и вика " Столе да стана да си ја види куќата " Столе нејзиниот сопруг ,од предходно починат .
Радица и вика на жената : Нека седи, нека не станува !!
Еве ве прашувам дали е ова здрав разум ??
Бидејќи на жената на чело и пишува дека мажот и е починат, па да знаат сите. Немаше да е здрав разум ако знаела и го кажала тоа, а кога нешто не знаеш тогаш како може да е нездрав разум?
Ти на пример ми викаш мене нешто што не знаеш како е, и после дознаваш, и јас треба да ти речам дека не си здрав?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape