Црна Хроника (убиства, сообраќајки, самоубиства)

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Ој хунза, прост хунза.
Ти одговорив дека апсолутно ништо не донирав и причините за тоа. Дали имаш некоја поголема мака од несреќното отсуство на ум?

Маката што ти ја имаш мислам дека е неизлечива,Само ке кењаш по форумот,ништо друго,јас немам никава мака.
Јас како граѓанин на маќедонија,и материјално и финансиски помогнав,колку што можев,се разбира,и тоа од хуманост,и сочувство на семејствата на настраданите.Не се секирај и без тебе бива,таквите како тебе,воопшт не се потребни за едно вакво општество.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
http://www.libertas.mk/video-potres...ajkovtsi-chii-bliski-se-udavile-sram-da-vi-e/
http://www.libertas.mk/video-sudir-...te-vo-stajkovtsi-se-vrshi-partiska-protsenka/

И тоа не е се. Од Евн лоповите, им викале дека треба да си платат за да им приклучат струја и нов саат да им стават, бидејќи тие не смеат да помогнат и тоа без пари да го направат.
Исто така срамота и за војската, јас мислев дека тие се барем малку луѓе за разлика од другите, ама тие ништо, седат под сенки се досадуваат, срамота. Нека одат онаму на граница и нека не се враќаат најубаво ќе биде, или нека ги пратат Ирак и ајт.
Диктаторот се пофали дека 80% биле членови на вмро што помагале, сам си се излажа само, никој друг не успеа да излаже.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,785
801
1,133
Skopje
@Ita да во ред е се случува , само ајде кажи ми дали не е логично ,без разлика кој и да бил не само Рада , значи жената кажува кај е да стана ,а тоа е 3 дена после поплавата , Стојан спиел 3 дена ??
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,226
2,321
1,153
Skopje
www.facebook.com
Ама што толку се попали со тој Стојан @Mnogo Bitno? Човекот во гроб се превррува сигурно што не успеал да стане а Рада рекла да седи. Бог да чува сигурно жената намерно не рекла така. Од една несвесна грешка правиш скандал, а лопатарот и неговите другари ко да се совршени ко они никогаш да не грешат па си се фатил само за Рада.
Не сум политички определена но убаво знам како е кога несвесно ќе лупнеш некој непотребен збор, па ете на некој начин ја разбирам Рада и не ја осудувам за тоа што го рекла.
И место да продолжиш да збориш за Стојан де кажи некој збор за каналите кои никогаш не биле чистени, а пари за нивното чистење биле обезбедени.
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,785
801
1,133
Skopje
:) Абе не сум се фатил ,само очигледно е нештото и ме зачуди ситуацијата , нормално сите правиме грешки ,само барем нека се извини јавно не вака шуш буш !
@Ita ќе ме растепаш уште малце :p;)(wave)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,226
2,321
1,153
Skopje
www.facebook.com
:) Абе не сум се фатил ,само очигледно е нештото и ме зачуди ситуацијата , нормално сите правиме грешки ,само барем нека се извини јавно не вака шуш буш !
@Ita ќе ме растепаш уште малце :p;)(wave)
Може Рада се извинила на жената ама медиумите знаеш го пуштаат само тоа што им одговара или па им е наредено. Така да не верувај толку слепо на вести од корумпирани телевизии.
И нема да те растепам само малку ќе те истепам. :sreken Језда те разбирам и тебе но што знам за твое добро е подобро да гледаш и малку подалеку од ВМРО ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pink Panther

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,785
801
1,133
Skopje
Немам јас ништо со ВМРО и со СДСМ да нема забуни нити сум имал , само реалната слика ја кажувам !
Фала на разбирањето ;):cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Затоа што темата е за црна хроника,ете вчера една девојка се породила и го фрлила бебето во контињер.Исто така,сличен ваков настан,на апсолвентска екскурзија,друга девојка го оставила бебето во тоалетот...Како може,во двата случаи,да се направи вакво нешто на штотуку нов живот,на бебе,ако не сакале или не биле спремни да раѓаат,тогаш подобро е да го абортирале.Ќе ги земат на разговор,такви што ја загубиле свеста треба во затвор да се пратат.
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,785
801
1,133
Skopje
Си се плескала малата и на несакајќи фатил забчаникот и останала малце трудна , ајде тоа се случува не е спорно ,а ти да не превземеш на време некој работи ако не сакаш или не си спремен да родиш па има институција која ќе ти помогне и ќе те насочи , е веќе ситуацијава што е со малава е за Бардовци , значи РЕКА , да го фрлиш во река треба да си јака к***а со повеќе од ментална ситуација за која нема лек ,а има терапија ...
Хитлер и логор и тамо под жица како кутриња да бидат ваквите болноумни створови :^)(facepalm):cool: