Црна Хроника (убиства, сообраќајки, самоубиства)

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Бидејќи гледам има малку муабет за тој лудакот што ја убил жена му и нејзините, ми текна да отворам една тема во која ќе се ставаат секакви нови информации во врска со такви настани, кои ги има се почесто.

Сега сеуште е актуелно тоа но има уште случаи како на пример ова
http://faktor.mk/archives/133924?ut...ubodi-so-nozh-registrirani-vo-skopje-i-tetovo

http://plusinfo.mk/vest/6055/go-pretepale-i-izbodele--doma-zaminal-so-avtobus

Значи целта на темава е да бидеме во тек со вакви црни настани и да зборуваме за истите. Ако видите нешто ново слободно ставете линк или нешто, и правете си муабет за тоа. Нормално, без забегување во погрешен правец. :)

Не ми текнуваше друг наслов за темава, знам дека е глуп ама тоа е. Се надевам не ви смета насловот. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,084
5,626
1,683
Disco
http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=0348975DDEC81F4D9C30427E8F175B77

Осум години за двојно убиство? :eek: Не е лошо, осум осуден ќе излезе за пет и никому ништо.
Сепак најважно е да се сузбие девијантната појава каде дечињата и девојчињата возат точаци...и новото олицетворение на злото, калта на тркалата...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy and Saladin

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Ехее какви 5, за помалце ќе излезе. 2 доста му се, и ќе излезе, дека бил примерен затвореник.

Иначе тие избодените во Скопје биле албанци, очекувајте експресно решавање на случајот, и по 10 години затвор за напаѓачите.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,084
5,626
1,683
Disco
Ете пак слушнав на некои вести незнам на која телевизија беа дека ќе имало нов конкурс, пак за 400 цајкани. (facepalm)
Мора да се истрае, да се исчисти нацијата, да се осигура ред и поредок, да се градат врби од 250.000 еура, да се плати хонорар на Ниче Маќедон, да се вработат нови ботови, да се знае шо е маќедонче бе...

Иако веста во поинакви услови не би била трагична по дифолт, во случајов е поцрна од најцрните убиства.
Сега со новите 400 јунаци има да им се остави оружје и на манијаци кои во станица најавуваат масакр. Дисциплина и служба на народот !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy and Saladin

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
http://m.mkd.mk/crna-hronika/se-skarale-za-prvenstvo-na-minuvanje-i-eden-od-poferite-izvadil-nozh

Луд народ еј. Секој се шета со ножеви по улица, очекувам некој да убие некого само зашто го прашал колку е саат.
А читав дека се намалил бројот на сообраќајки а тоа секој ден има по 2-3. Возачите нормално, од 20 до 22 години, фраери бе.

Ете пак слушнав на некои вести незнам на која телевизија беа дека ќе имало нов конкурс, пак за 400 цајкани. (facepalm)
Мора да се истрае, да се исчисти нацијата, да се осигура ред и поредок, да се градат врби од 250.000 еура, да се плати хонорар на Ниче Маќедон, да се вработат нови ботови, да се знае шо е маќедонче бе...

Иако веста во поинакви услови не би била трагична по дифолт, во случајов е поцрна од најцрните убиства.
Сега со новите 400 јунаци има да им се остави оружје и на манијаци кои во станица најавуваат масакр. Дисциплина и служба на народот !
Имаше една албанка што се пријавила на конкурсов, не знам дали си видел ама девојката не знаеше да го каже бројот на стомачните што треба да ги направи, не знаеше која вежба следува, јас мислам дека не знаеше ни како се вика ама битно ќе зема 400 евра плата. Такви како неа за жал се повеќе, и машки и женски, и ај побарај помош од овие. Или тоа што викаш, ќе се пријави некој лудак, ќе го вработат, и за некоја недела ќе ја убие жена му и фамилијата нејзина.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
http://press24.mk/skopjanec-izboden-so-nozh-vo-karposh-4-se-bori-za-zhivot

И нормално кога станува збор за албанци, да ја прочитаме познатата реченица.
Полицијата го потврди инцидентот и соопшти дека трага по напаѓачите.

Секако, ова го нема доколку напаѓачите се Македонци. Тогаш се фатени за пола ден.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,084
5,626
1,683
Disco
http://fokus.mk/jankuloska-se-zanimavashe-so-fokus-a-ne-so-aferata/

Штанцање на хунзистански пасоши поради неодложната желба на умрените да гласаат. А лешевите секогаш знаат за кого да гласаат. Се очекува протестна нота од здружението на оригинални Зомби од Хаити поради валкање на честа и достоинството на genuine undead. Сеуште нема реакции од Трансилванија...
 

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Сега изгледа е модерно да влетуваш по продавници. Премногу сообаќајни несреќи, премногу. Луѓето не си ги сакаат животите изгледа. Од ваквите сцени, зошто живеам на најпрометна улица, мислам дека и мојот живот е скратен за едно 10 години. Страшно.