Х-Фактор Адриа

Повеќе би сакале X Factor да е..

  • Македонски (само во Македонија)

    Гласови: 19 46.3%
  • Балкански (во пакет со земјите од екс ју)

    Гласови: 22 53.7%

  • Вкупно гласале
    41

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Да,да,насекаде по социјалните мрежи имаше критики за тоа,кобајаги пеел на свој јазик а он ја пееше Чија си на српски.Жељко подоцна јавно се извини.
И уште еднаш да повторам,тотално разочаран од Х-фактор. Посебно па кога слушнав дека Докторите одат понатаки (facepalm)

а значи не било само до мене добро е :) зашто бе лошо баш убаво сите си испеаа
и уште нешто што ме буни песната чија си не е препеана на македонски и мислам таа песна воопшто не е ни на Тоше туку и тој ја имаше препеано. Aко сум грешка дајте ми линк од македонската верзија на таа песна :)
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
а значи не било само до мене добро е :) зашто бе лошо баш убаво сите си испеаа
и уште нешто што ме буни песната чија си не е препеана на македонски и мислам таа песна воопшто не е ни на Тоше туку и тој ја имаше препеано. Aко сум грешка дајте ми линк од македонската верзија на таа песна :)
Ти сакаш да кажиш дека Докторите пеат убаво?Де те молам слушни ја во оригинал таа песна.
Иначе не ми се допаѓа тоа што сценските настапи се толку сиромашни,скоро ништо нема на нив.Сакам малку акција,па девојчиња во кратки фустанчиња :zelen
Иначе немам појма за Чија си.Се мислам дека има и македонска верзија од неа... (think)
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Ти сакаш да кажиш дека Докторите пеат убаво?Де те молам слушни ја во оригинал таа песна.
Иначе не ми се допаѓа тоа што сценските настапи се толку сиромашни,скоро ништо нема на нив.Сакам малку акција,па девојчиња во кратки фустанчиња :zelen
Иначе немам појма за Чија си.Се мислам дека има и македонска верзија од неа... (think)

Е може сум била занесена нешто додека пееле тие :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Ти сакаш да кажиш дека Докторите пеат убаво?Де те молам слушни ја во оригинал таа песна.
Иначе не ми се допаѓа тоа што сценските настапи се толку сиромашни,скоро ништо нема на нив.Сакам малку акција,па девојчиња во кратки фустанчиња :zelen
Иначе немам појма за Чија си.Се мислам дека има и македонска верзија од неа... (think)

Нема. Само српска.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Жељко нашиот мајчин јазик е МАКЕДОНСКИ, рече Снежана Велков и продолжи да зборува на српски.
А Македонциве сите се жалаат како Даниел не се одбранил, а за оваа гускава ништо не велат.

Колку сте вие глупави, ау, страшно.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Жељко нашиот мајчин јазик е МАКЕДОНСКИ, рече Снежана Велков и продолжи да зборува на српски.
А Македонциве сите се жалаат како Даниел не се одбранил, а за оваа гускава ништо не велат.

Колку сте вие глупави, ау, страшно.

Мене таа многу ми е антипатична од толку многу водителки кај најдоа баш неа да ја пратат.
 

Точка

Истакнат Член
20 декември 2013
41
69
318
Не ги сакаат постариве на факторов, или мене така ми се чини? :^)
Минатиот пат Младен, овојпат Маја. Според мене, Маја беше една од најдобрите. И синоќа ми се допадна нејзиниот настап, беше многу, многу подобра за разлика од некои други, кои по којзнае кој пат разочаруваат со настапот, ги расипуваат песните, па пак продолжуваат. Ама добро, и логично е донекаде, нема кој да гласа за неа, збеснатите тинејџерки си гласаат за Чато и компанија. Не дека имам нешто против Чато, ама мислам дека е премлад за да гради кариера. Ни гласот уште не му мутирал! И за Илма истото го мислам. 12/13 години има, нека заврши прво осново... Да беше ова Америка, може и ќе имаше некакви шанси, ама на Балканов, се сомневам дека некој на 13/14 години ќе успее да се прослави, да си изгради кариера, професионално да почне да се занимава со музика...
Среќа на време се свестив, да не си го губам времето за џабе. Немам некој фаворит посебно, од причина што ќе се разочарам на крајот. X Factor - I've had enough! ;)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Вчера за прв пат седнав да видам кои се тие ѕвезди околу кои се крева фама...и коса ми се крена од некои.
Не ги запомнив сите, но Маја повеќе заслужи да оди понатака од оние четири гуски во магла. Чинам ќе се испотепаат околу тоа која да е поглавна и која на која ќе спушти подебилен муабет, ама па и менторката им е таква. Порано што бев ѕиркала, океј ми делуваше Кристина, сега ми е антипатична со сите нејзини обиди да ги деградира другиве ментори и нивните изведувачи, додека за Жељко ми се смени мислењето кон позитивно. И треба да е строг и да укажува што (не)треба, а лапсусот мене барем ич не ми беше потресен, ниту потребен за издигање и квази патриотизам по социјалниве мрежи, посебно не на латиница и со нула правопис, а најпосебно не од оние што ни М не знаат од македонска музика, туку за волја на иронијата, сушат со српско. Плус, човекот културно се извини.
Ми се допадна таа плавата Александра, моќен глас има со многу подобра боја од Тамара, која ја форсираат во фазон што не ѝ лежи, ко што и признаа.
Оние Џастин Биберовци, неостварени Уан Дајрекшн и остали калибар, може не се лоши, ама би тепале само на карта на изглед возвишуван од потпалена тинејџерска раја. Барем мене ми се здрвени и без никаква харизма.

За Даниел може сум пристрасна дека е наш, ама дефинитивно го гледам на врвот. Мил е, скромен, културен, едноставно му се гледа добрината од очи.
Од такт ме вадат коментари „Никој не е ко Тоше“ бла бла бла...озбилно тупат и ми се блуе од тоа лицемерие само поради тоа што е мртов. Не секој што фатил да испее песна од Тоше, сака да го замени, аман! Странцине се гордеат кога некој ќе викне ко Витни Хјустон или има специфичен глас ко Ејми Вајнхаус, а нашава раја ќе се испотепа со петелење дека Тоше е еден, оти станале фанови после смртта и грев е некој да се осмели да пее нешто негово.
Ако испеал ко него - го копира, ама никој не е ко Тоше, ако не испеал ко Тоше - никој не е ко Тоше. А ваму споменот требало да живее. Тогаш ај само ќе го пуштаме еднаш годишно на ТВ и на YouTube ќе му коментираме колку е најдобар и дека фали, пошто он, кај и да е, седи на нет и коментари чека од нас. |-(
Господе, Боже...недокваканост.
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Песничево хит ми е,не можам да се изнаслушам. Посебно крајот ми се допаѓа кога сите пеат едно а девојката друго :)
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Фантастична вечер..:)
Најдобрите од вчеравечер ми беа
1.ДАНИЕЛ (Најдобар како и секогаш)
2.ТАМАРА (Овој пат Тамара имаше полн погодок и сварно ме фасцинираше нејзината изведба)
3.ЛУКИЈАН (Од првиот момент се до сега Лукијан ми е фаворит сварно вечерва перфектно ја изведе песната)
4.ИЛМА (Оваа песна е претешка ама за нејзини години таа испеа перфектно. Совршен избор на песна)
5.АЛЕКСА (За разлика од овие 4ца Алекса беше малце полош со некои ситни грешки ама горе долу испеа мн убаво особено ми ја погоди омилената песна и затоа мислам дека заслужено пројде понатаму)
...
Конечно испадна Х20 хахаха нема поќе фифица да ја брука Македонија а она Маринела нема врска од пеење и среќен сум шо тие испаднаа.Доктори беа многу лоши по тоа шо се случи, 4U беа океј, Александра Секулиќ заслужено остана пошто беше мн. добра во двата настапи, Александра Брковиќ беше океј. Харис Чато не ми се допадна изведбата можеше подобро и Маид за старт испеа перфектно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheQueen and Gemini