1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Х-Фактор Адриа

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Kisserboy, 23 јули 2013.

?

Повеќе би сакале X Factor да е..

 1. Македонски (само во Македонија)

  19 глас(а)
  46.3%
 2. Балкански (во пакет со земјите од екс ју)

  22 глас(а)
  53.7%
 1. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  1,299
  aaaa тесно ќе биде
   
 2. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Жал мие за Алекса, Александра се знаеше дека ќе лета..Маид поќе сакав да испадни ама ете..
   
 3. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Најдобро испеа Лукијан синоќа, дефинитивно. Некако сите ми се влезени во некој филм, некои од нив се прават многу скромни некои ги мрзе и тоа да го направат, а Лукијан едноставно ист си е од почетокот и би сакал он да победе. Перфектно ја долови песната, автентичен сценски настап .. браво!


  а кога било ова жити се? Зошто го немам гледано јас? хахахаха не можам да се изнасмеам :patos Најјака ми е Лана, права Емина :patos
   
  На Kisserboy и Iris* им се допаѓа ова.
 4. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Маид е 100% подобар вокал од Алекса и искрено ако испаднеше Маид ќе ми се одмилеше икс фактор а Александра сакав да отиде ама не се надевав дека така одма како гром од ведро небо ќе си летне..
   
 5. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Се ближи крајот,неправдите зачестуваат..голем број на гласови се одбиени за време на гласањето... па така да продукцијата си ја зазема своја улога за селекција на натпреварувачите... па се надевам дека ќе останат или Даниел или Илма до крајот ...
   
 6. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,621
  Победникот на шоуво не значи дека ќе биде победник воопшто.
  Секој оној е победник, кој ќе знае што да прави откако шоуво ќе заврши.
   
  На Anakin и Trajche им се допаѓа ова.
 7. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Една ретроспектива пак да си удрам, со некои сменети мислења од претходно зашто тогаш за првпат сум гледала. :zelen

  Менториве...стварно им се беспотребни тие меѓусебни закачки, ама за разлика од претходно што сум пишала, Кристина ја обожавам како им го збиберува сосема заслужено, гром е жената, Кики конечно научи да сврзе нешто покомплексно од „Ти чеш бити велика ѕвезда“, Жељко ми е ист, со тук и таму непотребни потфрлања, а Емина е само за шамарање, па да има за што да плаче. Порано ќе менував канали и некогаш ќе подзастанев да ја загледам од што ми е убава, ама сега гледам дека само лепотата била на неа и тоа со триста операции т.е. вистинита ко ѝ нејзиниот „емотивен“ карактер. То солзи, то драми, препичувања. Жено божја, како те трпи тој дома ако вака му цимолиш? Арогантна, препотентна, субјективна, со затворен ум и нула слух. Марш.
  Нека ме стават мене бе, жими мама имам поголем речник од „Био си фе-но-ме-на-лан/фан-тас-ти-чан/Развалио си“.
  Оние во бекстејџ кокони, греота. Туѓ срам да те јаде кога ќе зинат, ама Ана како им го спушта, мх!

  Е, сега настапиве. Филмска вечер мај ес. Од толку хитови, претежно се фатиле за некои третокласни, невпечатливи песничиња.
  Алекса...kese otrujam simpatijata mi :place...Млак настап, досадна песна, може можеше да се провлече уште еднаш, ама крајот сепак му беше печен.
  Маид ми е Сељачина со големо С. Да му дадат еден елек и некој синтисајзер бенд у позадина со ехо ко на ромска свадба и правац кафана. Самоувереноста му прераснува во ароганција, и додека има јак глас, истиот може да го користи само за севдалинки. Англиски нема бекнато, а нели као сé треба да пее.
  Илмето беше смешно. Јак глас, неспорно, но само јак и ништо друго. Ѝ фали тренинг и зрелост. Ниските тонови ужасно ги фаќа, а стајлингот ѝ е лом, грев да те фати за она пусто дете. Принцеза, сирена...малечката невеста. (worried)
  Даниел - Вокал, сценски настап и држење - тип топ, ама зине ли на сцена и посебно во бекстејџ да одговара на дебилните прашања на непеченине, почнувам по малку да тонам кога го слушам како се губи и мачи.
  Лукијан не го сакам и крај. Не успеав да го сварам него и неговата појава, иако има силен вокал. Ми делува ко оние маалски силеџии што пред зграда ги земаат од децана 30те денари за кифла. Нареден нека оди тој, чисто мамица му да нема веќе пилиќи за петелење и да зачепи веќе.
  За Александра срам да им е како ја избркаа, дури со доза понижување демек немала ни за спас доволно. Девојката прави фаци и се лигави со гласот, но можеше да ги изеде пилиќиве во еден залак ако запееше против нив.
  Докторите ми беа највесели, разиграни, синхронизирани, иако немам некоја посебна симпатија кон нив.
  На Тамара доста ѝ е, аман. Нема вокал ко што се чинеше на аудицијата и крај. Ниту првпат ми се виде дупетрескачки ко што ја возвишија, ниту сите овие вечери покажа нешто воодушевувачко. Жими што има убавина, ама монотона е и заморна со еден те ист стил.
  И...то. :biggrin
   
 8. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Следниот и последен Live сакам да испадне Маид..а за победа Даниел Лукијан или Илма сите тројца заслужуваат Тамара и Маид по мое немаат победнички Х Фактор..
   
 9. Selene

  Selene Модератор

  Зачленет на:
  6 јуни 2012
  Мислења:
  719
  Допаѓања:
  1,867
  Емина од пеењето на Даниел не доживеала врхунац|-(
  Епа еден црнец за неа, тогаш да ја натера да доживее врхунац, пошто Даниел еве не може да ја однесе таму. Мислам, од што е глупава и искомплексирана жена со IQ доволен за да дише, кажува такви коментари. На Даниел вчера настапот беше совршен, најдобар досега. Песната само колку е убава, а тој повеќе од достојно ја претстави. И сум кажала, ич не ми е гајле дали се прави дека е скромен, дали нешто друго е во прашање, ниту кој број гаќи носи, нема дома за зет да го земам. Битно е тоа што досега сто пати ме наежил со пеењето. Простичок е, се гледа, не знае да се снајде на сцена, тоа се сложувам, ама тоа не ми менува ништо кога го слушам како пее.
  На Жељко досаден му бил:^). Тоа е, сељакот изглегува од село, ама селото од сељакот не. Оток е со таа домашна музика, аман нека сфати дека Даниел не е Ѕвезде Гранда тип на пејач. Си го има Маид за тоа.
  Онај па Лукијан колку нема врска од пеење, тоа е страшно нешто. Жими све моје зоре му беше добра и толку. Завива кога пее, му се слуша дишењето, да не зборуваме колку песните ги пее различно од тоа какви се, и тоа лошо различно. Битно Емина доживува врхунац на него, оној ако ти е Емино за врхунац, оди отепај се.

  Циркус им е цело шоу, Александра беше срамно и жално како ја шутнаа, не и дадоа ни да каже збор, два на крај, да се прости од публиката и да се заблагодари на менторот. Можеше сето тоа поблаго да се изведе, така е и на Америчкиот, а не еден натпреварувач нема ни толку гласови за да се најде достојно во дуел. А Бркович може да ги изеде пола од другине останати. Не може таа да успее на Балканов, не онаков специфичен микс на Ејми Вајнхаус, Џеси Џеј и Кристина Агилера. Во Балканов наш сељаци како Маид, Лукијан и Алекса успеваат.

  Жими Кристина Ковач е како што треба, другото сето е кој од кој поголем циркус.
   
  На Aaliyah, Kisserboy, Redhead и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Утре Даниел настапува со песната Љубави од Жељко Јоксимовиќ, Маид со Леџа о Леџа..останатите не се познати..По мое утре во двобој треба да се најдат Маид и Тамара треба да се најдат во дуел, а да испадни Маид ќе биде реално (за мене)
   

Сподели: