1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Х-Фактор Адриа

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Kisserboy, 23 јули 2013.

?

Повеќе би сакале X Factor да е..

 1. Македонски (само во Македонија)

  19 глас(а)
  46.3%
 2. Балкански (во пакет со земјите од екс ју)

  22 глас(а)
  53.7%
 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  "The X Factor" е музичко шоу популарно во многу земји во светот. Шоуто води потекло од Велика Британија каде го заменило Поп Идол. Создадени е од Simon Cowell. Целта е да се одбере ѕвезда која покрај музичкиот талент, ќе го има и оној икс фактор за една вистинска ѕвезда.

  [​IMG]

  X Factor или X Factor Adria ќе биде балканско музичко шоу во кој учество ќе земат Македонија,Србија,Босна и Херцеговина и Црна Гора.
  Штета што Македонија нема да си има свое Икс Фактор, туку ќе биде во пакет со земјите од Екс Југославија.
  Официјална facebook страница во која може да се пријавува е --- https://www.facebook.com/XFactorAdria
   
  На AnGelgirl24 и Badgirl им се допаѓа ова.
 2. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  Го гледам она кај што е жири Сајмон,го даваат на Фокс телевизијата...Ова што ке е балканското не ни планирам да го гледам...Знам дека ке биде срање...

  Фала на разбирање...
  Пријатно
   
  На Мрачна, Snow и The Tramp им се допаѓа ова.
 3. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Секое реално шоу што се прави со останатите народи од Балканот е благо речено с***е.
  Не планирам да гледам, а оние што сакаат добро музичко шоу нека го погледнат The Voice UK.
  Исклучиво британската верзија, се друго е излишно.
   
  На Мрачна и AnGelgirl24 им се допаѓа ова.
 4. bojan

  bojan Староседелец

  Зачленет на:
  7 март 2012
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  71
  би сакал да има и во македонија па би учествувал многу би сакал ама кој ке оди до скопје далеку е (:|
   
 5. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  све океј, не е лош проект во главно, само ми е да не се претвори во некоја копија од „звезде гранда“ со оглед на нашиот балкански менталитет.
  се надевам ќе тргнат во малку поинаква насока, може и ќе испадне нешто добро од сето тоа.
   
  На МериСелест и Kisserboy им се допаѓа ова.
 6. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Немам ништо против,интересно е,конечно нешто ново,веќе се оние турски серии...|-(
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Ејј според мене австралиската верзија е премногу јака, па дури би ја ставила и пред британската.

  Он: Не знам што да мислам по ова прашање, најискрено. До сега имаме видено слични шоуа и од таков и од таков калибар. Ниту Ноне или Белов се прославија нешто на териториите на бивша Југославија каде што учествуваа, ниту пак идолите како најпоследно шоу од таков вид стекнаа некоја си ,,слава". Замислата за X фактор е одлична, но мислам дека како начин за пробивање на една личност во Македонија па и пошироко на Балканот за нас не одговара. Сепак ако треба да бирам помеѓу ,,две зла" ќе одберам само македонска верзија. Ем повеќе наши песни ќе можат да се испеат (ако е по истиот принцип како оригиналната верзија), ем нема да однапред да знам дека некој од Србија/Бугарија ќе победи, што и секогаш се случува во зависност од потеклото на шоуто.
   
 8. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Планирам да се пријавам..ова е одлична шанса за мене.
  инаку мојот талент е скокање на јаже и вртење на хулахоп и уз целата изведба пеам, играм трбушни танц и дувам балон.се надевам дека ќе успеам да го покажам најдоброто од мене.
  ве сакам ситеееееее!!!
  :zelen
   
 9. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Ја немам гледано австралиската, ама американската верзија не ми се свиѓа. :)
   
  На Anakin, Мрачна и Luckky им се допаѓа ова.
 10. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215

  Зошто не ти се допага?Јас па баш сметам дека е добра но едно нешто што ме нервира во овие емисии е што секој се пријавува а поим нема од пеење...
   

Сподели: