Х-Фактор Адриа

  • Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Повеќе би сакале X Factor да е..

  • Македонски (само во Македонија)

    Votes: 19 46.3%
  • Балкански (во пакет со земјите од екс ју)

    Votes: 22 53.7%

  • Total voters
    41

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,446
3,794
1,153
24
Битола
"The X Factor" е музичко шоу популарно во многу земји во светот. Шоуто води потекло од Велика Британија каде го заменило Поп Идол. Создадени е од Simon Cowell. Целта е да се одбере ѕвезда која покрај музичкиот талент, ќе го има и оној икс фактор за една вистинска ѕвезда.X Factor или X Factor Adria ќе биде балканско музичко шоу во кој учество ќе земат Македонија,Србија,Босна и Херцеговина и Црна Гора.
Штета што Македонија нема да си има свое Икс Фактор, туку ќе биде во пакет со земјите од Екс Југославија.
Официјална facebook страница во која може да се пријавува е --- https://www.facebook.com/XFactorAdria
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
Го гледам она кај што е жири Сајмон,го даваат на Фокс телевизијата...Ова што ке е балканското не ни планирам да го гледам...Знам дека ке биде срање...

Фала на разбирање...
Пријатно
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Секое реално шоу што се прави со останатите народи од Балканот е благо речено с***е.
Не планирам да гледам, а оние што сакаат добро музичко шоу нека го погледнат The Voice UK.
Исклучиво британската верзија, се друго е излишно.
 

bojan

Староседелец
7 март 2012
44
71
1,018
26
Bitola
би сакал да има и во македонија па би учествувал многу би сакал ама кој ке оди до скопје далеку е (:|
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
све океј, не е лош проект во главно, само ми е да не се претвори во некоја копија од „звезде гранда“ со оглед на нашиот балкански менталитет.
се надевам ќе тргнат во малку поинаква насока, може и ќе испадне нешто добро од сето тоа.
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,635
5,809
1,153
27
Western Sky, Land of Oz.
Секое реално шоу што се прави со останатите народи од Балканот е благо речено с***е.
Не планирам да гледам, а оние што сакаат добро музичко шоу нека го погледнат The Voice UK.
Исклучиво британската верзија, се друго е излишно.
Ејј според мене австралиската верзија е премногу јака, па дури би ја ставила и пред британската.

Он: Не знам што да мислам по ова прашање, најискрено. До сега имаме видено слични шоуа и од таков и од таков калибар. Ниту Ноне или Белов се прославија нешто на териториите на бивша Југославија каде што учествуваа, ниту пак идолите како најпоследно шоу од таков вид стекнаа некоја си ,,слава". Замислата за X фактор е одлична, но мислам дека како начин за пробивање на една личност во Македонија па и пошироко на Балканот за нас не одговара. Сепак ако треба да бирам помеѓу ,,две зла" ќе одберам само македонска верзија. Ем повеќе наши песни ќе можат да се испеат (ако е по истиот принцип како оригиналната верзија), ем нема да однапред да знам дека некој од Србија/Бугарија ќе победи, што и секогаш се случува во зависност од потеклото на шоуто.
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
Планирам да се пријавам..ова е одлична шанса за мене.
инаку мојот талент е скокање на јаже и вртење на хулахоп и уз целата изведба пеам, играм трбушни танц и дувам балон.се надевам дека ќе успеам да го покажам најдоброто од мене.
ве сакам ситеееееее!!!
:zelen
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Ејј според мене австралиската верзија е премногу јака, па дури би ја ставила и пред британската.
Ја немам гледано австралиската, ама американската верзија не ми се свиѓа. :)
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
Ја немам гледано австралиската, ама американската верзија не ми се свиѓа. :)

Зошто не ти се допага?Јас па баш сметам дека е добра но едно нешто што ме нервира во овие емисии е што секој се пријавува а поим нема од пеење...