1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Х-Фактор Адриа

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Kisserboy, 23 јули 2013.

?

Повеќе би сакале X Factor да е..

1. Македонски (само во Македонија)

19 глас(а)
    46.3%
  2. Балкански (во пакет со земјите од екс ју)

22 глас(а)
    53.7%
  1. Gemini

Gemini Староседелец

Зачленет на:
    24 мај 2012
    Мислења:
    2,477
    Допаѓања:
    5,079
    Искрено не очекував Илма да испадне ја гледав во финале но што е тука е ..се си мислев дека докторите ке си одат ама не..Во право си беа од жирито поради причината која ја испратија Илма дома ипак Маид заслужено си помина а за Илма живото е пред неа ..Ми смета тоа што не знае да се носи со поразот па само пишува статуси кои не би требало ..мислев дека е девојче на ниво дека се поднесува со стил ама не било така..

На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Anakin

Anakin Истакнат Член

Зачленет на:
    23 август 2012
    Мислења:
    869
    Допаѓања:
    977
    Мислам дека најмногу шанси да успее има Маид, барем на Балканов. Гледам фактор икс , зошто само тоа на македонскиве телевизии за разонода го има. Иначе ваквите шоуа ми се по малку очајни , многу преправални , многу драма....тоа само во Америка успева, овде не баш.

3. Yvette

Yvette Истакнат Член

Зачленет на:
    26 јануари 2014
    Мислења:
    144
    Допаѓања:
    276
    Мислам дека Маид може да направи кариера и без Х фактор. Што знае да пее, знае. Даниелчо наш пее убаво, ама отвори ли уста да збори, земи пуканки и чекај да заврши после саат време. Фаворит ми е, не дека е наш туку ете, од сите најубаво пее. Докториве звучат убаво заедно, ама одвоено... ноуп. Тамара нема ни да ја коментирам, за неа требаше одамна да заврши шоуто. Лукијан и тој не ме фасцинира, заборавам и дека се натпреварува. Додека Илма, девојчето пее за пеење, ама она што ме одби од нејзе беше самата нејзина најава уште на почетокот, како тоа нејзините другарки и љубоморат затоа што пее убаво и слично. Тоа што ми ја потврди одбивноста беше колнењето на Емина преку фејсбук за кое што немаше никаква причина, ама ете, кој губи има право да се лути. Александра Брковиќ горе доле пееше убаво, далеку поубаво од Лукијан и Тамара, па мислам дека е не беше фер на тој начин да биде исфрлена.

4. Gemini

Gemini Староседелец

Зачленет на:
    24 мај 2012
    Мислења:
    2,477
    Допаѓања:
    5,079
    Секоја чест за Даниел заслужено си победи и искрено не очекував се си мислев дека ќе наместат Тамара да победи и се изненадив кога го прогласија за победник.
    :igra

На Boyle, Kisserboy, MoonFairy и уште 2 други им се допаѓа ова.
  5. Kisserboy

Kisserboy Староседелец

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    2,446
    Допаѓања:
    3,794
    Јаоо чуството коа ќе видиш дека МАКЕДОНЕЦ УСПЕА да победи на некое балканско шоу невозможното стана возможно
    ЧЕСТИТКИ ДО ДАНИЕЛ СУПЕР ПЕАЧ И ЗАСЛУЖЕНО ЈА ПОНЕСЕ ТИТУЛАТА Х ФАКТОР

На escape му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Electra

Electra Неонка
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    2,048
    Допаѓања:
    6,664
    Супер, фаворит ми беше и си победи, ама еднаш треба да сфатиме дека ова не е натпревар за мерење ташак каде докажуваме пред другите колку вредиме ко држава, туку дека една индивидуа се бори за своја кариера и тоа е тоа. Се погодил наш - браво, но имаме уште толку неоткриени таленти. Оние знамиња, патриотски чукања во гради и изигравање интересни по Твитер и Фејсбук - не. Какви глупости се изначитав од воини на тастатури, дури незгодно ми падна. Грците да цркнеле, овој, оној...:confused: (абе, очите им отекоа од следење и плачење)
    Со народ чиј придонес и интерес се плукање и (поретко) давање поддршка преку коментар на Јутуб, торенти и шунд „последни, ексклузивни“ настапи од изведувачи пред залез на кариера што се продаваат за 50 денари карта и воденикаво пиво во пакет, не се гради кариера. Немаме основна култура за настани што бараат нешто повеќе од крената мишка во транс состојба. Кој ќе го крева овде? Не дека и во Србија го нема ова, но бар се каде каде во поголем број од нас и со повеќе можности.

На Boyle, existence и Selene им се допаѓа ова.
  7. Saladin

Saladin Unbaised
    Член на администрација

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,994
    Допаѓања:
    9,623
    Лична слика од синоќа:
    Заслужена победа. Покрај сите тамошни, Дени бој си испеа најкоректно и со што е можно помалку грешки.
    Доктори како што ја живееја популарноста на публиката, ме зачуди што толку брзо отпаднаа, иако мене не ми биле никогаш ништо посебно.
    Маид е добар пејач... Едина маана му е што фураше апсолутно еден жанр и тој го тераше целосно низ сите негови настапи. Затоа и досадно стануваше.
    Лукијан лош беше вчера. Забегуваше и едвај чекав и типував меѓу првите дека ќе ја напушти сцената. И би така..
    Е сеа за Тамара... Никогаш не ми беше симпатична на глас колку на лик. Таа боја и млакост го уништуваше скоро секој нејзин настап. Фалсет кој не се толерира. Као Dolores од Cranberries. Доволно ти се две - три песни. После е заморно.

На Yvette му/ѝ се допаѓа ова.
  8. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,013
    Среќа немам многу пријатели на фб, ама тие што ги имам во комбинација со сите лајкнати страни, ме удавија со статуси за победата и честитки. Што, вие да не добивте 10.000 евра и кола? Батката ќе си вози добра кола и ќе си живее удобен (до некаде) живот во Белград. Не таму каде што живеел до сега, не во родената му земја, туку во сосема трета. Али ајде да не испадне дека само хејтам за делови од приватниот живот, а не и за пеењето. Океј де, не пее лошо. Знае да фалшира и знае добро да испее. Ни ваму, ни таму, според мене. Но искрено, смешно ми е да се кинат коси за добар кавер. Ај да видиме што ќе направи лично свое. Да помине фамата околу шоуто, да започне да пее свои песни и да видиме како и дали ќе создаде кариера, па тогаш ќе може да коментираме каков пејач е.

На Electra му/ѝ се допаѓа ова.
  9. JaMi

JaMi Староседелец

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    6,460
    Допаѓања:
    14,377
    Баш ми е драго за победата на Даниел.
    (Само желба ми е ,луѓето од целиот Балкан колку што потрошија пари за гласови по пораки за своите фаворити,во иднина да трошат исто толку на донации за болни деца и возрасни...)

На 4FUN му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: