Хулахопки

elizabetta

Истакнат Член
8 септември 2012
236
382
63
Не ги сакам хулахопките од причина шо ме чешаат нозете и имам чувство дека се ме стега. Е сега некогаш морам по шо дечко ми ги обожава па облекувам подвезици или некои чипкани хулахопки, а за во зима кога носам кратко, сакам црни и подебели.
 
  • Like
Реакции: Lena, parvati and JaMi

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Подвезици су као демек жабице ? или не : )
oбожаам хулахопке, да галу наравно :sram просто ме палиф како напалена проститутка
еротика бе братче

а у живот не сам облекја ништо под фармарке или трењарке, у живот не сам ни носија мајцу домаќинку онуј као еминем што носи или цацко у онј скеч Буби го боле мео
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
Подвезици су као демек жабице ? или не : )
oбожаам хулахопке, да галу наравно :sram просто ме палиф како напалена проститутка
еротика бе братче

а у живот не сам облекја ништо под фармарке или трењарке, у живот не сам ни носија мајцу домаќинку онуј као еминем што носи или цацко у онј скеч Буби го боле мео

Кумановац, прават филм за пред игра нели? :sreken
 
  • Like
Реакции: parvati

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,413
1,536
1,133
27
Ај преместете ја темава во еротика,ве молам,полесно ќе ми биде да ја најдам :sram
И ако може троа повеќе слики,не е на одмет.
:drk: :drk:
 
  • Like
Реакции: МиГ 21

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,621
1,123
И јас мразам хулахопки, ме чешаат и кога ги носам испод фармерки се осеќам ко само по хулахопки да сум, ептен ретко ги носам зимно време само коа ќе треба да излезам негде со фустанче и штикли а тоа се дешава два пати у зимата :)
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
Ги мразам многу ми се некако неудобни, под фармерки неможам ни да ги замислам, ми се лизгаат фармерките од нив ми се чини ќе ми паднат :p
Обично ги носам кога е поладно времево за на фустанче и на штикла иначе, хулахопки? (shake)