Хулахопки

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,513
14,417
1,683
Таму каде што треба
Хулахопките се неизбежен дел од женската мода и симбол на женската сензуалност.
Кога се појавиле хулахопките,можеле да ги носат само дами со длабок џеп.А денес некои ги фрлаат и после првата употреба.
Првите хулахопки биле направени во 1940 год во Америка.Направиле голем бум,жените ги прифатиле многу брзо затоа што претходно жените биле принудени да носат волнени и тешки чорапи, исто така и свилени и лесно кинливи.
Некое време се стопирало производството на хулахопки поради војната во Америка,овој материјал со кој се и изработуваат хулахопките бил потребен за изработување на падобранци.

И кога повторно се појавиле на пазарот,Американките за само 4дена купиле повеќе од 4 милиони.
Денес ги има во разни бои,со разни дезени и модели,но за сите важи исто,пазете како ги облекувате затоа што можат лесно да се скинат,доста практични за облекување и многу првокативни се подвезиците...


Прашања до вас,какви хулахопки носите највеќе и за какви пригоди ?
Кои модели и дезени највеќе ви се допаѓаат?
Прашање и до машките,дали зимно време носите хулахопки? :)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Одсекогаш сум мразела хулахопки. Го мразам чувството во нив, ме чешаат нозете. Многу ретко сум носела во животов, можеби повеќето минатата зима. Едино прифаќам од оние дебелите, црни. За на зима, со фустанче.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trouble

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,871
1,123
Само на зима носам и тоа ретко, ме нервираат многу уфф, ко помочана да сум хахаа
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Можеби не се пригодни за носење кај женсикиот пол, ама машките (зборувам за мене :) ) многу скаат женски во хулахопки и секако добра нога на која ќе стојат... инаку не носам.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,227
6,871
1,153
Big Sur
Ретко носам, ме чешаат нозете ептен. Имам обични, еднобојни (најчесто црни, кафеави, бордо, тегет...), а ги мразам оние тенки и обични тзв “најлонки“, што нели, се носат на отворена сандала сред зима и даваат “невидлив“ бисерен шмек на ногата или ја стегаат во “целофан ефекАт“ за да личи на оние колбасине во бели црева што ги мотаат.
Ама затоа обожавам подебели, строго со дезени.

И оние сексуљави stockings за во спална, мада никогаш немам облечено такви. :zelen
 

МиГ 21

Староседелец
12 ноември 2012
1,252
2,458
1,133
Прилеп
Не, не носам во зима. Попрво би облекол ѕиври, но секако за мене се sexy жените кои носат.:sram
 

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
Пенти ахахахахаха носам да и немам никаков проблем со нив, си носам зимски и за свечени прилики. А во лето не можам не се поднесам, малце топло оно па и хулахопки ми фалат.