1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хулахопки

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од JaMi, 15 ноември 2012.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Хулахопките се неизбежен дел од женската мода и симбол на женската сензуалност.
  Кога се појавиле хулахопките,можеле да ги носат само дами со длабок џеп.А денес некои ги фрлаат и после првата употреба.
  Првите хулахопки биле направени во 1940 год во Америка.Направиле голем бум,жените ги прифатиле многу брзо затоа што претходно жените биле принудени да носат волнени и тешки чорапи, исто така и свилени и лесно кинливи.
  Некое време се стопирало производството на хулахопки поради војната во Америка,овој материјал со кој се и изработуваат хулахопките бил потребен за изработување на падобранци.

  И кога повторно се појавиле на пазарот,Американките за само 4дена купиле повеќе од 4 милиони.
  Денес ги има во разни бои,со разни дезени и модели,но за сите важи исто,пазете како ги облекувате затоа што можат лесно да се скинат,доста практични за облекување и многу првокативни се подвезиците...


  Прашања до вас,какви хулахопки носите највеќе и за какви пригоди ?
  Кои модели и дезени највеќе ви се допаѓаат?
  Прашање и до машките,дали зимно време носите хулахопки? :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Bibi@, Gemini, ipopovski и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Не бе какви хулахопке у зиму. Ми кумановци ѕивре фурамо :D
   
  На Trouble, alba, Lena и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Одсекогаш сум мразела хулахопки. Го мразам чувството во нив, ме чешаат нозете. Многу ретко сум носела во животов, можеби повеќето минатата зима. Едино прифаќам од оние дебелите, црни. За на зима, со фустанче.
   
  На Trouble му/ѝ се допаѓа ова.
 4. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Само на зима носам и тоа ретко, ме нервираат многу уфф, ко помочана да сум хахаа
   
 5. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  [​IMG]
   
  На poslusen, street_chic, Gemini и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Јас неможам без хулахопки,незнам колку пара имам,многу сакам во боја,сакам дезенирани а следно во план е да си купам подвезици.

  едит-башси купив како првите од десно
  [​IMG]
   
  На TheNagual, alba и МиГ 21 им се допаѓа ова.
 7. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Можеби не се пригодни за носење кај женсикиот пол, ама машките (зборувам за мене :) ) многу скаат женски во хулахопки и секако добра нога на која ќе стојат... инаку не носам.
   
  На melpomena, Bibi@, Lena и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Ретко носам, ме чешаат нозете ептен. Имам обични, еднобојни (најчесто црни, кафеави, бордо, тегет...), а ги мразам оние тенки и обични тзв “најлонки“, што нели, се носат на отворена сандала сред зима и даваат “невидлив“ бисерен шмек на ногата или ја стегаат во “целофан ефекАт“ за да личи на оние колбасине во бели црева што ги мотаат.
  Ама затоа обожавам подебели, строго со дезени.
  [​IMG][​IMG]
  И оние сексуљави stockings за во спална, мада никогаш немам облечено такви. :zelen
   
  На poslusen, Bibi@, Gemini и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. МиГ 21

  МиГ 21 Староседелец

  Зачленет на:
  12 ноември 2012
  Мислења:
  1,252
  Допаѓања:
  2,458
  Не, не носам во зима. Попрво би облекол ѕиври, но секако за мене се sexy жените кои носат.:sram
   
 10. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Пенти ахахахахаха носам да и немам никаков проблем со нив, си носам зимски и за свечени прилики. А во лето не можам не се поднесам, малце топло оно па и хулахопки ми фалат.

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  На TheNagual, Mystique, melpomena и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели: