Хороскопските знаци и простувањето

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
Зависи,кој како.:)
Општо познато е дека Јарците се алтруисти,но сите ликови што ги познавам со овој хороскопски знак без да верувам во астрологијата ги карактеризира моето напишано. Егоизмот за задоволување на сопствената потреба и доминантност над својот партнер никогаш нема да го нахранат, тука го добиваме резултатот - тој не смее ама јас можам и да пробам.
За тебе можеби е поинаку, ако си во подзнак Совршена и во јапонски хороскоп Мајка Тереза:)
Се зафркавам не го врзувај во крпче.
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Општо познато е дека Јарците се алтруисти,но сите ликови што ги познавам со овој хороскопски знак без да верувам во астрологијата ги карактеризира моето напишано. Егоизмот за задоволување на сопствената потреба и доминантност над својот партнер никогаш нема да го нахранат, тука го добиваме резултатот - тој не смее ама јас можам и да пробам.
За тебе можеби е поинаку, ако си во подзнак Совршена и во јапонски хороскоп Мајка Тереза:)
Се зафркавам не го врзувај во крпче.

За мене е поинаку. :) А можеби и сум во хороскоп Мајка Тереза.:rofl
 
  • Like
Реакции: parvati

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,161
1,133
Јарец
Тешко простуваат изневерување или издавање. Јарецот вреди да го имате како партнер бидејќи е еден од ретките знаци на кои секогаш може да се потпрете. Долго и длабоко во себе ги потиснуваат чувствата на бес и неправда кои ги доживеале, па затоа во тој момент не можат да се спротивстават. Памтат со години и ги чекаат своите пет минути. Јарците сакаат признание за она што го прават, бидејќи често се посигурни во своето знаење отколку во себе.
Точноо ;)
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
27
На некој пуст остров
Бик
Тешко простуваат бидејќи никогаш не забораваат ако сте гo игнорирале, ако сте ја загрозиле неговата гордост, неговото семејство и неговиот дом. Очекува внимание бидејќи е суетен, но неодолив е дури и кога е своеглав и кога не го исполнува она што ви го ветил, полесно е вие да му простите нему, отколку тој вам. Жената бик полесно им простува на своите пријатели од посилниот пол, отколку на понежниот пол.

Многу тешко простувам и на пријателите од понежниот и на пријателите од посилниот пол.
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Близнаци
Не се едноставни како што изгледаат на прв поглед, затоа што длабоко во својата душа стравуваат дека не ги сакате доволно или дека не ги цените колку што заслужуваат. Кога се чувствуваат така, нема да ви го простат загрозувањето на нивниот одбранбен механизам кој ги штити од емотивни разочарувања. Близнаците не се осветлољубиви по природа.

Е, овоа е најточно! :)
 

NEPOBEDLIV

Истакнат Член
5 март 2012
288
412
63
Оти бе секогаш ми ги годат работиве овие од хороскопов бе?А? :D