1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хороскопските знаци и простувањето

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Avona Vi, 16 април 2012.

 1. NEPOBEDLIV

  NEPOBEDLIV Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  412
  Добро бе како ми погаѓате секогаш ? :D
   
 2. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Општо познато е дека Јарците се алтруисти,но сите ликови што ги познавам со овој хороскопски знак без да верувам во астрологијата ги карактеризира моето напишано. Егоизмот за задоволување на сопствената потреба и доминантност над својот партнер никогаш нема да го нахранат, тука го добиваме резултатот - тој не смее ама јас можам и да пробам.
  За тебе можеби е поинаку, ако си во подзнак Совршена и во јапонски хороскоп Мајка Тереза:)
  Се зафркавам не го врзувај во крпче.
   
 3. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039

  За мене е поинаку. :) А можеби и сум во хороскоп Мајка Тереза.:rofl
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Jana

  Jana Активен Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  100
  Скорпија, точно!! :smug
   
 5. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Точноо ;)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. InnaLaurie

  InnaLaurie Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  322
  Бик
  Тешко простуваат бидејќи никогаш не забораваат ако сте гo игнорирале, ако сте ја загрозиле неговата гордост, неговото семејство и неговиот дом. Очекува внимание бидејќи е суетен, но неодолив е дури и кога е своеглав и кога не го исполнува она што ви го ветил, полесно е вие да му простите нему, отколку тој вам. Жената бик полесно им простува на своите пријатели од посилниот пол, отколку на понежниот пол.

  Многу тешко простувам и на пријателите од понежниот и на пријателите од посилниот пол.
   
 7. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  835
  Близнаци
  Не се едноставни како што изгледаат на прв поглед, затоа што длабоко во својата душа стравуваат дека не ги сакате доволно или дека не ги цените колку што заслужуваат. Кога се чувствуваат така, нема да ви го простат загрозувањето на нивниот одбранбен механизам кој ги штити од емотивни разочарувања. Близнаците не се осветлољубиви по природа.

  Е, овоа е најточно! :)
   
 8. TheKitten

  TheKitten Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  629
 9. NEPOBEDLIV

  NEPOBEDLIV Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  412
  Оти бе секогаш ми ги годат работиве овие од хороскопов бе?А? :D
   
 10. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Вага-Точно....
   

Сподели: