Хороскопските знаци и простувањето

Just Perfect

Активен Член
3 април 2013
137
120
43
Близнаци
Не се едноставни како што изгледаат на прв поглед, затоа што длабоко во својата душа стравуваат дека не ги сакате доволно или дека не ги цените колку што заслужуваат. Кога се чувствуваат така, нема да ви го простат загрозувањето на нивниот одбранбен механизам кој ги штити од емотивни разочарувања. Близнаците не се осветлољубиви по природа.
(nod)
 

gabi96

Полноправен Член
4 септември 2015
36
28
18
24
Јарец
Тешко простуваат изневерување или издавање. Јарецот вреди да го имате како партнер бидејќи е еден од ретките знаци на кои секогаш може да се потпрете. Долго и длабоко во себе ги потиснуваат чувствата на бес и неправда кои ги доживеале, па затоа во тој момент не можат да се спротивстават. Памтат со години и ги чекаат своите пет минути. Јарците сакаат признание за она што го прават, бидејќи често се посигурни во своето знаење отколку во себе.

ОКО ЗА ОКО
ЗАБ ЗА ЗАБ
НЕ ИЗНЕВЕРУВАМ НО АКО БИДАМ ИЗНЕВЕРЕНА ПАМТАМ ПА ВРАЌАМ;)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
За Јарец точно е. Секој што ни греши го буцкаме со роговите, злопамтила сме, си ги чекаме нашите 5 минути, макар и години да поминале од настанот.
Не е пожелно да се замерите со Јарец, зошто ќе си имате непријател за цел живот. :)
 
  • Like
Реакции: BadBoy007