1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хороскопските знаци и простувањето

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Avona Vi, 16 април 2012.

 1. Just Perfect

  Just Perfect Активен Член

  Зачленет на:
  3 април 2013
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  120
  Близнаци
  Не се едноставни како што изгледаат на прв поглед, затоа што длабоко во својата душа стравуваат дека не ги сакате доволно или дека не ги цените колку што заслужуваат. Кога се чувствуваат така, нема да ви го простат загрозувањето на нивниот одбранбен механизам кој ги штити од емотивни разочарувања. Близнаците не се осветлољубиви по природа.
  (nod)
   
 2. gabi96

  gabi96 Полноправен Член

  Зачленет на:
  4 септември 2015
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  28
  Јарец
  Тешко простуваат изневерување или издавање. Јарецот вреди да го имате како партнер бидејќи е еден од ретките знаци на кои секогаш може да се потпрете. Долго и длабоко во себе ги потиснуваат чувствата на бес и неправда кои ги доживеале, па затоа во тој момент не можат да се спротивстават. Памтат со години и ги чекаат своите пет минути. Јарците сакаат признание за она што го прават, бидејќи често се посигурни во своето знаење отколку во себе.

  ОКО ЗА ОКО
  ЗАБ ЗА ЗАБ
  НЕ ИЗНЕВЕРУВАМ НО АКО БИДАМ ИЗНЕВЕРЕНА ПАМТАМ ПА ВРАЌАМ;)
   
 3. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  За Јарец точно е. Секој што ни греши го буцкаме со роговите, злопамтила сме, си ги чекаме нашите 5 минути, макар и години да поминале од настанот.
  Не е пожелно да се замерите со Јарец, зошто ќе си имате непријател за цел живот. :)
   
  На BadBoy007 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: