1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хардверски проблеми

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од важна, 15 февруари 2012.

 1. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  [​IMG]

  Побарај си, го има во музичките продавници, па и во некои компјутерски сервиси.
   
 2. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
  @existence ајде помош за мојот лап топ, незнам што да правам, дали да го носам на сервис... сам се исклучува како кога ќе снема струја!?
   
 3. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Рикната е батеријата можда ?
   
 4. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
  Нова батерија ставив. Еден ми вика дека е до процесорот, од презагревање или од тоа што го држам во скут компј.
   
 5. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Aко е од прегревање, ќе гаси и додека е на полнач. Значи, ти гаси само кога ќе снема струја ?
   
 6. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
  Погрешно ме разбра, сам оддеднаш се исклучува при работа и тоа како кога ќе снема струја, знаеш она, тик и аут. Јас го уклучувам повторно, работи по некое време и пак се исклучува сам..сум пробала и со батерија и само на полнач директно, исто е..ете го сега работи и само два пати ми се исклучи.
   
 7. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  ахааааааа :D е сеа се разбравме. Ништо, процесорот е, фатил кулерот прашинка и пастата се запечила, па не лади доволно. Не е ништо страшно ама не ти препорачувам да го тераш вака, бидејќи може стварно да рикне. Ако си во можност утре однеси го нека ти го средат некаде, за саат време би требало да ти го вратат. Ќе го издуваат и ќе му сменат паста. Толку.
   
  На misti.diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 8. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
  Колку би ме чинело тоа, отприлика ако знаеш?
   
 9. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  200 - 250 денари макс. Кај нас во Неготино менуваат за стотче, бар таму јас кај што работев за толку менувавме. Тука во Скопје ( од таму беше нели :D ) сигурно е нешто поскапо.
   
 10. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
  Дај боже да е толку, ок, фала ти многу:)
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: