Хардверски проблеми

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Pomos decki si kupiv mikrofon za karaoke ama dzekceto e mn debelo ne odgovara za vo zvucnik kade da najdam pomalo kako od slusalki dali moze da se dodade na podebeloto ili neshto dr treba?
41MS7b1Wj0L._SY300_.jpg


Побарај си, го има во музичките продавници, па и во некои компјутерски сервиси.
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
@existence ајде помош за мојот лап топ, незнам што да правам, дали да го носам на сервис... сам се исклучува како кога ќе снема струја!?
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Нова батерија ставив. Еден ми вика дека е до процесорот, од презагревање или од тоа што го држам во скут компј.
Aко е од прегревање, ќе гаси и додека е на полнач. Значи, ти гаси само кога ќе снема струја ?
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Aко е од прегревање, ќе гаси и додека е на полнач. Значи, ти гаси само кога ќе снема струја ?
Погрешно ме разбра, сам оддеднаш се исклучува при работа и тоа како кога ќе снема струја, знаеш она, тик и аут. Јас го уклучувам повторно, работи по некое време и пак се исклучува сам..сум пробала и со батерија и само на полнач директно, исто е..ете го сега работи и само два пати ми се исклучи.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Погрешно ме разбра, сам оддеднаш се исклучува при работа и тоа како кога ќе снема струја, знаеш она, тик и аут. Јас го уклучувам повторно, работи по некое време и пак се исклучува сам..сум пробала и со батерија и само на полнач директно, исто е..ете го сега работи и само два пати ми се исклучи.
ахааааааа :D е сеа се разбравме. Ништо, процесорот е, фатил кулерот прашинка и пастата се запечила, па не лади доволно. Не е ништо страшно ама не ти препорачувам да го тераш вака, бидејќи може стварно да рикне. Ако си во можност утре однеси го нека ти го средат некаде, за саат време би требало да ти го вратат. Ќе го издуваат и ќе му сменат паста. Толку.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misti.diva orhideja

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
ахааааааа :D е сеа се разбравме. Ништо, процесорот е, фатил кулерот прашинка и пастата се запечила, па не лади доволно. Не е ништо страшно ама не ти препорачувам да го тераш вака, бидејќи може стварно да рикне. Ако си во можност утре однеси го нека ти го средат некаде, за саат време би требало да ти го вратат. Ќе го издуваат и ќе му сменат паста. Толку.
Колку би ме чинело тоа, отприлика ако знаеш?
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Колку би ме чинело тоа, отприлика ако знаеш?
200 - 250 денари макс. Кај нас во Неготино менуваат за стотче, бар таму јас кај што работев за толку менувавме. Тука во Скопје ( од таму беше нели :D ) сигурно е нешто поскапо.
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
200 - 250 денари макс. Кај нас во Неготино менуваат за стотче, бар таму јас кај што работев за толку менувавме. Тука во Скопје ( од таму беше нели :D ) сигурно е нешто поскапо.
Дај боже да е толку, ок, фала ти многу:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y