Хардверски проблеми

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Пробај земи графичка од некој другар.
Се изнервирав уште од вчера и го однесов на сервис сабајле, кој го врти и компјутер и графичка и се. Толку многу го носам по сервиси што за тие пари ќе купев 3 нови компјутери. Сепак фала ти. :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Исти се тие кабли, јас еднаш си го заборавив тој кабел и го користев од појачалото. За наоѓање, пребарај по анхоч, амц, сет и сл.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

marambo

Староседелец
6 јули 2015
5
5
603
49
кабелот од штекер до полнач е ист. пробај на пазар, можно е да најдеш, некој сервис или продавница за електронски компоненти.
би требало околу 50ден да е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Пред година и кусур земав Сони Бравиа 40‘‘ телевизор од Техномаркет. Одлична слика, звук (за мои стандарди). Но пред некои 3 месеци почна да заебава - каналите што ги имам ставено цело време им го разместува редоследот. Ги ресортирав како што сакам, пак исто после недела - дена каша попара. Се јавив во Телекабел, ми рекоа дека треба некои апдејти да исклучам, ги исклучив, но проблемот продолжува да постои. Од таму ми рекоа дека не било до нив. Чаре?
 

Верче

Нов член
17 ноември 2016
1
0
1
33
Pomos decki si kupiv mikrofon za karaoke ama dzekceto e mn debelo ne odgovara za vo zvucnik kade da najdam pomalo kako od slusalki dali moze da se dodade na podebeloto ili neshto dr treba?