1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фустани

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 14 февруари 2012.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  хахаххахахахх последните три ни мене не ми се свиѓаат :D али па да не ставам само убави работи.. правам комбинации а и мора да бидеме во чекор со новата мода :giggle
  а сликава незнам дали е од некоја форумџика :Dнека се јави ако се препознае ,не за друго него да ја прашам за материјал на фустанот .. :cool:
   
 2. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Јас би ја прашала и кој и ја растурил постелата :giggle
  299564_246246642064859_108056965883828_812582_2559464_n.jpg
   
  На Gemini му/ѝ се допаѓа ова.
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  а можда има некој,па се крие под фустанов...практичен фустан пери носи ем ко драпер или шатор може да се искористи.:giggle
  [​IMG]а што викаш за овие фустани ?!:x
   
 4. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Тој за драпер не го давам
  а овие целосно како комбинации ми се многу модерни,јас не сум по модата :D
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG]
   
  На InnaLaurie и Gemini им се допаѓа ова.
 7. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
 9. The_countess

  The_countess Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 јуни 2012
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  547
  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На InnaLaurie и JaMi им се допаѓа ова.
 10. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На InnaLaurie му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: