1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фустани

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 14 февруари 2012.

 1. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  zara-dresses-vicini-heels-wedges~look-main.jpg oscar_de_la_renta_spring_2011_dress_54.jpg 200202_151362231589844_150516628341071_311940_4055263_n.jpg zara-dresses-vicini-heels-wedges~look-main.jpg oscar_de_la_renta_spring_2011_dress_54.jpg 200202_151362231589844_150516628341071_311940_4055263_n.jpg
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  ништо не сакам повеќе од овој(wasntme)
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Gemini, Aaliyah, melpomena и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Што е лепп(inlove)
   
  На Alex M., WomanInRed и JaMi им се допаѓа ова.
 5. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Имам уште една љубов(inlove)
  389614_455783441102966_262890483725597_1900732_1535521130_n.jpg

  40409_149501238410380_149244778436026_405217_3929138_n.jpg 40807_149246061769231_149244778436026_403929_5407276_n.jpg 261603_241992329161270_149244778436026_1013959_3947245_n.jpg 305786_262506463772210_108056965883828_870205_615814900_n.jpg 308301_265971996758990_108056965883828_883660_512993818_n.jpg 308823_285271574829032_1011249137_n.jpg 310964_275219989167524_108056965883828_916685_279142083_n.jpg 311494_258353910854132_1527142081_n.jpg
   
  На The_Mayor и JaMi им се допаѓа ова.
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На The_Mayor му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Rosana и Gemini им се допаѓа ова.
 8. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Gemini му/ѝ се допаѓа ова.
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  23773_111875288835329_108056965883828_155642_7806293_n.jpg 27715_122716511084540_696590_n.jpg 44688_145049355517922_108056965883828_292197_197614_n.jpg 162940_174920395864151_108056965883828_441999_7963470_n.jpg 167274_183440795012111_108056965883828_493508_535176_n.jpg 217708_203646492991541_108056965883828_614827_7686134_n.jpg
   
  На Gemini му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078

Сподели: