1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фустани

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 14 февруари 2012.

 1. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Роберто Кавали.....
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На InnaLaurie, JaMi и Gemini им се допаѓа ова.
 2. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  298885_250963704926486_108056965883828_828952_6305509_n.jpg
  318806_249632061726317_108056965883828_824857_1312952_n.jpg
  381140_334205756606593_149244778436026_1365224_753660124_n.jpg
  397144_3474606348218_1362963721_4543532_1718597583_n.jpg
   
  На Gemini и JaMi им се допаѓа ова.
 4. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  641
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Gemini и UnFleur им се допаѓа ова.
 5. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Gemini му/ѝ се допаѓа ова.
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На InnaLaurie, Gemini и Kitty им се допаѓа ова.
 7. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На InnaLaurie, Gemini и Kitty им се допаѓа ова.
 8. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
   
  На InnaLaurie и JaMi им се допаѓа ова.
 9. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  [​IMG][​IMG]
   
  На InnaLaurie и Gemini им се допаѓа ова.
 10. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Овие последниве три ич не ми се допагаат (shake)
  овој ми се допага,а да не е некоја папарацо фотка од некоја форумџика?
  оти како шо приметив има нова мода по фустаниве :D :*
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: