1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фустани

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 14 февруари 2012.

 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  images (2).jpg images (4).jpg images (10).jpg images (20).jpg images (17).jpg images (15).jpg
   
  На Gemini, Trouble и JaMi им се допаѓа ова.
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,404
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Gemini, WomanInRed и melpomena им се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Го посакувам најмногу на цел свет!!!
  CROCHET DRESS.jpg
   
  На JaMi и Ludaca им се допаѓа ова.
 4. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  318265_378929928796183_119016038120908_1200326_604081139_n.jpg 396967_330728273616349_119016038120908_1060690_1794893780_n.jpg 428638_354802917875551_119016038120908_1123211_530823435_n.jpg 523703_405619349460574_119016038120908_1270728_1305730512_n.jpg 543220_379476818741494_119016038120908_1201707_159334554_n.jpg
   
  На The_Mayor му/ѝ се допаѓа ова.
 5. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,404
  [​IMG][​IMG]
   
  На Gemini и cece17 им се допаѓа ова.
 6. Trouble

  Trouble Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,516
  Допаѓања:
  2,621
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG]Овие два последниве ги иам (inlove)(inlove):mstickle [​IMG][​IMG]
   
  На Gemini, The_Mayor и JaMi им се допаѓа ова.
 7. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,404
  [​IMG]
   
  На Gemini, Aaliyah, The_Mayor и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  yayyyyyyyyyyy.......колку е јак......аааааааа

  само за мене е овој(inlove)
  лелееееееееееееееееееееее
   
  На Trouble, JaMi и The_Mayor им се допаѓа ова.
 9. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,404
  ќе го со сошијам ако треба за тебе сестроо хехехеххе:)
   
  На Kitty му/ѝ се допаѓа ова.
 10. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  image1xl.jpg

  Го посакувам. (inlove)
   
  На JaMi и Lady* им се допаѓа ова.

Сподели: