1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фустани

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 14 февруари 2012.

 1. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  image1xl (2).jpg

  image1xl (3).jpg

  159035_in_ll%3Bj.jpg


  2227.jpg
   
  На Rosana и Smiley_1996 им се допаѓа ова.
 2. Smiley_1996

  Smiley_1996 Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  802
  loren.jpg luk3y.tumblr.jpg

  tumblr_lzmn8haKlf1r8k8zco1_500.jpg www.gorgeousgirlsloveglitter.tumblr.jpg
  tumblr_lzq38x3FoG1rompgpo1_500.jpg 4_1.jpg
   
  На Rosana, InnaLaurie, Luckky и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
 4. InnaLaurie

  InnaLaurie Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  322
  Little black dress
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Trouble, Luckky, Smiley_1996 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
 6. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Носам едноставни и се во зависност од приликата
  10.1-top-10-autfiti-za-novogodishnata-nokj-www.kafepauza.mk_.jpg images (1).jpg images (2).jpg images.jpg

  а ми се допагаат вакви
  1_slika.jpg images (4).jpg images (3).jpg
  Нешто што ептен ми се допага(inlove)
  najvpecatlivite-fustani-od-oskarite-5.jpg
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Стефанија

  Стефанија Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  233
  378093_300757729975503_143104149074196_924407_651846840_n.jpg 419646_322286934489249_143104149074196_974059_507275065_n.jpg 425170_316091901765526_306083176099732_889413_178356375_n.jpg 426543_339047119470004_306083176099732_944109_994676370_n.jpg
   
  На Rosana, Smiley_1996 и Sugar им се допаѓа ова.
 8. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  409512_267701176632078_114982095237321_666470_909976455_n.jpg

  miranda_kerr_red_hot_kiss_5_big.jpg


  mng2.jpg

  564523_10150638519510936_53133370935_9424524_590339881_n.jpg

  (inlove)
   
  На Bibi@, street_chic, InnaLaurie и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  34284_129495950422794_127507310621658_135661_5219067_n.jpg 37408_127591913946531_127507310621658_128040_3711197_n.jpg 38319_134038399968549_127507310621658_154130_5263516_n.jpg 39254_139988299373559_127507310621658_180776_2648006_n.jpg 39254_139988302706892_127507310621658_180777_5934966_n.jpg 39254_139988306040225_127507310621658_180778_4646239_n.jpg
   
  На Oleri, JaMi, Bibi@ и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Носам кратки фустанчиња за излегување,а некој сантим подолги за на свадба:D Имав лани мерак да си купам од оние летните долгите убавите,ама не најдов со убава шара,годинава ќе барам пак. Исто и долг за на свадба ми се допаѓа,за наредната ќе си сошијам.
   
  На КрисТина К., Bum-Bum и Smiley_1996 им се допаѓа ова.

Сподели: