1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фустани

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 14 февруари 2012.

 1. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  2012-white-sparkle-prom-dress-71021..jpg 1-1320-642x793.jpg 378093_300757736642169_143104149074196_924408_1847434550_n.jpg
   
  На Rosana, КрисТина К., InnaLaurie и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Rosana, melpomena и Smiley_1996 им се допаѓа ова.
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  images (4).jpg
   
  На InnaLaurie и Smiley_1996 им се допаѓа ова.
 4. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Гонзо, фустани ти се брат во мода, поготово овие модели.
  Прас фустан, со перовидни елементи во тврда агрегатна состојба- трска. Голема предност на фустанов е што не остануваат флеки, само може да ти се исуши на есен (недај боже да ти се исуши на јавно место , ќе останеш гол).
  fustani.jpg

  Исто така бисерен расеан фустан кој има 32 458 бисери, и замисли вкупна тежина на фустанот изнесува само 150 килограми.
  Можеш да го користиш за самоодбрана, односно да направиш тегнало и да пукаш со бисери.
  fustani1.jpg

  И соѕвездие фустан кој на себе има неколку наутикал ѕвезди, неколку астроидни фигури, односно на долниот дел каде е најгусто со овој фустан најлесно се стигнува до астралното патување. Многу е комотен за уринирање, и лесен за перење.
  fustani2.jpg
   
  На Trouble и JaMi им се допаѓа ова.
 5. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Rosana, Luckky и The_Mayor им се допаѓа ова.
 6. Bibi@

  Bibi@ Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  399
  Допаѓања:
  743
 7. lovemebaby

  lovemebaby Полноправен Член

  Зачленет на:
  2 април 2012
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  54
  this.jpg tthis.jpg thiss.jpg TH.jpg thi.jpg
   
  На Rosana и street_chic им се допаѓа ова.
 8. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
   
  На Rosana му/ѝ се допаѓа ова.
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Сфи су убави нагоре фустани, обожаам фустани : )
   
 10. Eva

  Eva Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  100
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: