Форумџии кои ја одбележаа 2013та

Статус
Затворена за нови мислења.

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,270
9,112
1,683
Најдобар мод/админ:
Тука ја ставам Електра....без образложување

Најинтелигентен форумџија:
Имењакот: existence

Најпозитивен форумџија:
Sarah - лани активна на секое поле, сега послабо :)

Најобјективен форумџија:
Кунта Кинте ShakaZulu

Најактивен форумџија:
Змејче - ја има насекаде. Me like that :D

Најкреативен форумџија:
MissChievous

Најголем оптимист:
maja-maja

Најкомуникативен форумџија:
Aleksis - било на фејсбук, било на цб......секогаш е тука :) Чупе, фала ти за трета смена. Да не беше ти, ќе заспиев на работа :)

Најдобар советувач:
Mameha - мојот врат знае зашто. Чупе че биди физиотерапевт од тебе

Форумџија со најдобра смисла за хумор:
parvati

Најискрен форумџија:
foREVer - мојата форумска љубов, секогаш директно, во корен

Најфин форумџија:
Luckky - секогаш е тука за помош. Девојко ми недостигаат ланските разговори

Најзаљубен форумџија:
Photographer - СДК (Love edition)

Најромантичен форумџија:
badgirl - лошката :)

Форумски/ка фраер/ка:
Kisserboy - дар-мар .gif King :D

Најмузичар:
Solstice

Филмохолик:
Хоуп*

Најголем читач:
Saladinчо наш :)

Верен лајкувач:
Во отсуство на Ди Ди, maja-maja ја презема титулата :) Занимливост, и двете користат никови со збор што се повторува :)

Најголем сонувач:
Lena

Најмистериозен член:
melpomena - малку знам за неа :)

Форумски поет/поетеса:
Марија - обожаваш да ја читаш

Освежување за 2013:
Хоуп*
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Најдобар мод/админ: MissChievous, Electra, Saladin
Од овие тројца не можам да изберам ни еден. И ако може нека си го поделат оскарот за надобар модератор бидејќи со својата принципиелност, одговорност и беспрекорност подеднакво заслужувата да го носат епитетот најјдобар модератор. Сите тројца ми се допаѓа како смирено, со трпение си ја работат работата.
Најинтелигентен форумџија: Saladin
Проникнува со мислењата.
Најпозитивен форумџија: parvati
Сите негови постови говорат за тоа.
Најобјективен форумџија: MissChievous
Нејзините мислења се нејзини мислења бекаква наклонетост кон некого.
Најактивен форумџија:melpomena
и кога е банирана - е активна :D преку бобо секако :D
Нема начин човек да ја згасне нејзината желба да виори по форумов. Нејзиното присуство дава посебен белег... некому му се допаѓа, некому не. Факт е дека без активноста не Мел, црнобело не би било црнобело.
Најкреативен форумџија: Lena
Зборовите кои ги пренесува тука зборуваат за нејзината креативност : )
Најголем оптимист: parvati
Најкомуникативен форумџија:
Најдобар советувач: Saladin
Во љубовни совети ми се допаднало се што сум прочитала од него. Објективно и реално советување.
Форумџија со најдобра смисла за хумор:parvati
Таков впечаток мене ми оставил од се она што од него сум прочитала, а и од дружбите лично.
Најискрен форумџија: alba
Кога беше активна, и тоа како беше искрена - брутално.
Најфин форумџија: Sarah
Фина и одмерена.Барем така ја доживувам.
Најзаљубен форумџија:
Најромантичен форумџија: Аркантос - се она што го прави и чувствува за неговата сакана е романтично.
Форумски/ка фраер/ка: обединетата тројка мајор, парвати, др гонзо : ))
Најмузичар: cakar_ulav
Филмохолик: Хоуп*
Јасно е : ))
Најголем читач: Redhead
Вие не знаете која е желбата и љубовта во неа за пишаниот збор.
Верен лајкувач: existence - верно ја лајкува мелпомена : )
Најголем сонувач: Selene - низ многу постови ми се чини дека сонува : )
Најмистериозен член:
Форумски поет/поетеса: Lenа - ми се допаѓа она што го читам од неа.
Освежување за 2013:Хоуп*маестрално освежување : )) Го размрдува форумов во позитивна конотација.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,555
7,167
1,153
Big Sur
Незгодно ми е веќе да никнувам ко адвокат на темава...ама, читајте сè, за милоста на оној што ќе треба да бара и брои. (worried)
Ако случајно не сме се разбрале од почеток...идејата беше во два круга да се дојде до оние „нај за 2013та“.
За да е полесно, Хоуп во ова мислење ги има поделено тие што одат понатака т.е. во финалното гласање.
Од тие што останале во одредена категорија, од нив може да бирате по еден (најпожелно) само.

Aquarius, некои од членовите што си ги спомнал не спаѓаат веќе во категориите. Еве, да ти олеснам, ќе ги цитирам деловите со членовите што си ги пишал, а веќе не се „во игра“, а од страна ќе ги болдирам оние од кои може да бираш...па ако милуваш, одлучи се за некои од тие и пиши, а ако не можеш да се одлучиш или не ти прават ќеф предложените, кажи да оставиме празно, што да кажам. :D
Најпозитивен форумџија:
Sarah / parvati, Aleksis

Најобјективен форумџија:
ShakaZulu / MissChievous, Luckky

Најдобар советувач:
Mameha / Saladin, Luckky

Најискрен форумџија:
foREVer / Хоуп*, True_Blood, Solstice, Марија, alba

Најромантичен форумџија:
badgirl / Аркантос, Lady*, Lena, Luckky
Се извинувам уште еднаш за моето набацување по темава. :sram
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aquarius and Хоуп*

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
Најдобар мод/админ:
Електра - Како што она смируе,убацу, укажуе на офф,спојуе теме и ред други модераторски работе, никој (сфака чаз и за друи)
Најинтелигентен форумџија:
Саладин - И на форум и у живо сам се уверија дека дечко има обеман дијапазон од знаење и разбирање, интлиџнт кричр,мајмен
Најпозитивен форумџија:
Алексис - Позитивна е и кд губи биљард од мене, позитивна е и кд Коста ву се пушта а као демек неќка се, а сака ву се : )))
Најобјективен форумџија:
Хоуп* - Е овој беше тешко, глеам гу листу и има ги мноо, али одлучи се за најобијективуту ни Хоуп : )
Најактивен форумџија:
TheQueen - Сфакодневна активност, ти да не доручкуеш сфако сабајле актинидие, некое овошје е овој, за актиф работе hhh
Најкреативен форумџија:
MissChevous - И покрај што сам голем антиамериканист, анти џиџи миџи грицке што ги постира, она постира сс стил, креација
Најголем оптимист:
Lena - Oптимизам поткрепен сс позитивност,креативност, она глеа само напред, она медитира, она фасцинира
Најкомуникативен форумџија:
Aleiksis - Ај ма пиши ми : ) Докажи ми дека си комуникативна hhh Не озбиљно комуницира ву се бре и готоо
Најдобар советувач:
Luckky - Значи она кд ке даде совет, она га даде од сфе срце, она мотивира, педагок и психолог невиден
Форумџија со најдобра смисла за хумор: ја haha шалу се
Тhe_Mayor - Иако шљпа некој кфази муабет, чуен још у девеести : ) Aма има хумор у детево ни наше ниџнасто жилаво
Најискрен форумџија:
Хоуп* - Искрена у сфаку тему, искрена у приватан разговор, и лошо и у добро, она е искрена, летиф искре од тебе бејб : )
Најфин форумџија:
Kitty - Фина е иако има шфедско држављанстфо, а мрзи шфедску масу, обожава француски лежај и италијанску кујну
Најзаљубен форумџија:
Марија - Она асоцира на љубаф и кд не е заљубена, а не смо гу виделе у такфо издање, сака најсилно на сфет, докажала ни е
Најромантичен форумџија:
Аркантос - Сфи његови аватари,постови за цуре,серие и музику што гу слиша асоцираф на романтичност,форумљашки Ромео
Форумски/ка фраер/ка:
Тhe_Mayor - Сфи у село ги .... а ниедна не му даде, тој ти е праф фраер,фраер без гаќе : )
Најмузичар:
Solstice - Убедљиво музикално дете, фала ти за Нуџабес. А и у жвио ме е уверија дека има познавање од сфаку врсту на музику
Филмохолик:
Хоуп* - Абе у колко работе си прва? Удај се за мене, на романтичну комедију ке сечемо вене : P
Најголем читач:
Saladin - Чита како навиено бре дете,од сигурни извори знам дека дечко чита по две књиге од едн пут
Верен лајкувач:
Еxistence - Види лајкови на Мелпомену, сфак пост лајк, да може дечко по три ке ву ставља : )
Најголем сонувач:
Lena - Још да ти е омилена трака од Депеш Мод дрим он : ) Aбе она мноо медитира, а тој тера на добар и фантастичан сн
Најмистериозен член:
melpomena - Сакаше на почетак ептен мистик да биде, али тема за љафум гевгелиски гу издаде од куде е, мистерија у покрет си
Форумски поет/поетеса:
Luckky - Читаја сам неколко напишани нејзини дела, бива гу нема што, сфе петке по писмене по македонски си имала, глеа се
Освежување за 2013:
Хоуп* - Десан клик рифреш му лупна на форум, одма и модераторка си бидна, уклопи се у старт, сфака ти чаз
Искрено и Аутрајдер и Алексис су ептен фреш људи и позитивни, али ја се одлучи за овуј кремасту младу даму

Поздраф Нездраф !
Досадан сам сс овј муабет, нели ? : )
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,270
9,112
1,683
Ајде, една исправка :) Пошо не сум дека Хоуп* направила апдејт на листата.
Еве ги и моите апдејтувани :)


Најпозитивен:
Aleksis

Најобјективен:
MissChievous

Најдобар советувач:
Luckky

Најискрен форумџија:
Хоуп*

Најромантичен форумџија:
Lena
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп* and Lena

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Ај и јас да не останам покусо.:D
Најдобар мод/админ: Не би можела да издвојам, со оглед на тоа што според мене сите си ја вршат својата работа.
Најинтелигентен форумџија: Outrider - нема каде го нема, знае да води издржани дискусии, и има широки познавања на повеќе теми.
Најпозитивен форумџија: parvati - истиот си е од почетокот на форумот.
Најобјективен форумџија: MissChievous - секогаш за каков и да е "проблем" наоѓа решение што ќе ги задоволи и двете страни, без тронка пристрасност.
Најактивен форумџија: Melpomena - бројот на мислења си кажува доволно.
Најкреативен форумџија: MissChievous - од идеите за родендени, до омилените пенкала, едноставно си се познава уметникот во неа.
Најголем оптимист: Lena - ми оставила впечаток дека секогаш го гледа доброто во луѓето, дури и во постовите во Личен дневник со себе спознавањето, сакаш нејќеш барем малку ти пренесува од оптимизмот.
Најкомуникативен форумџија: parvati - кумановац никогаш не престанува да збори:zelen (шалу се), зар постои профил каде што парвати нема пишано? :D
Најдобар советувач: Saladin - колку и да не сакам да признаам, знае понекогаш да биде во право:D
Форумџија со најдобра смисла за хумор: Electra - (ова по женска линија:zelen), зависи од постот и од тоа што ја испровоцирало во моментот, брутално искрен хумор.
Најискрен форумџија: Марија - особено во љ.исповедувалница.
Најфин форумџија: Luckky - во секој пост и се познава одмереноста.
Најзаљубен форумџија: Тука ми беше потешко да се одлучам, но сепак би рекла Марија, затоа што колку и да била заљубена или повредена, не прочитав ниту еден гневен пост, туку напротив - чиста љубов.
Најромантичен форумџија: Аркантос - класика.
Форумски/ка фраер/ка: /
Најмузичар: Solstice - зошто покрај неговите постови слушнав музика што никогаш не ми било на крај памет да ја слушнам. Особено ми се допаѓа разноврсноста на музички жанрови што ги постира, што не се ограничува само на еден вид.
Филмохолик: Хоуп* - никој нема изгледано повеќе филмови од неа, дури ни Саладин, и заради посветеноста на тој подфорум.
Најголем читач: Luckky - затоа што чита за своја душа, и покрај факултетите пак наоѓа време за книга.
Верен лајкувач: existence - статистиката си говори.
Најголем сонувач: Lena - не се плаши да сонува, повеќето постови и содржат нишка на умерена меланхоличност.
Најмистериозен член: /
Форумски поет/поетеса: Luckky - зошто секогаш си се пронаоѓам во постовите.:D
Освежување за 2013: Ни тука не можам да се одлучам. Сите номинирани. Затоа ќе си останам воздржана.

Тоа е тоа.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,011
9,637
1,683
Normandy
Направив чистка од оф-топици. Темава е за номинациите како и ваши предлози околу тоа кој член треба да биде номиниран а во последно време и избран. Следете ги правилата во неколкуте постови што Електра ги има изнесено.
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,811
1,153
28
Western Sky, Land of Oz.
Штом почнав и јас, како што би рекла Електра, да терам до крај. Во претходниот мој пост набројав кој и зошто го номинирам. Овојпат тешко ми е да се одлучам зошто станува збор за избор во нијанси но тоа е што е, ќе пробам секаде да номинирам еден член без да се повторува по два пати. Кај што имам двајца ако сакате поделете го поенот, дајте и по цел поен оставам на тој што ќе брои. :)

Најдобар мод/админ: Electra Сите се одлични но еве ја одвојувам Електра. Присутна, ажурна и максимално посветена. На ова морам да додадам дека секогаш знае да донесе ред и да воспостави контрола плус, отворањето на многу интересни теми.
Најинтелигентен форумџија: existence поради логичкиот пристап кон сите теми и дискусии во кои покажува нешто повеќе од површно познавање на тематиките.
Најпозитивен форумџија: Aleksis - Aleksis ја доживувам како крајно позитивен лик. Нејзините мислења се секогаш исполнети со позитивна енергија.
Најобјективен форумџија :MissChievous - Kако што и напоменав - заклучоци кои не се пристрасни и засновани на повеќе гледишта низ постовите.
Најактивен форумџија: Змејче - Нејзиното присуство ми е најзабележително. Често ја гледам активна низ темите.
Најкреативен форумџија: Sarah е најкреативната помеѓу нас. Секогаш ја пратам без разлика дали станува збор за козметика, готвење, накит и така натаму.
Најголем оптимист: Lena - Oд секогаш преку постовите ми делува оптимистички. Како личност што обрнува многу внимание на нештата околу неа и пронаоѓањето на убавото во нив.
Најкомуникативен форумџија: Aquarius - Секогаш е тука и е подготвен за разговор. Без разлика дали станува збор за со активните членови, тие што се меѓу ,,поновите" или кон мене. Реална комуникација без преувеличувања.
Најдобар советувач: Saladin - Стојам на веќе кажаното. Приземно, објективно и реално.
Форумџија со најдобра смисла за хумор: parvati - Зошто хуморот е спонтан дел од него. Преку едно единствено мислење знае да те развесели дури кога тоа и не му е намерата.
Најискрен форумџија: True_Blood - Ми се допаѓа што секогаш го кажува тоа што и лежи на душата. Без маскирање и брусење на реалноста, туку баш онака како што изгледа и како што ја перцепира.
Најфин форумџија: Sarah - Љубезна кон сите, отворена за разговор или за помош во секое време.
Најзаљубен форумџија: Photographer & Марија - Е тука навистина не можам да се одлучам. Двајцата ја доживуваат љубовта на различен начин но и двајцата со подеднаков голем интензитет.
Најромантичен форумџија: Lady* - Искрена и кревка манифестација на романтика низ многу мислења, слики и избор на песни што многу ми се допаѓа.
Форумски/ка фраер/ка: The_Mayor или поточно основоположникот на фраерската школа на форумов.
Најмузичар: /
Филмохолик: Хоуп* - Најактивна во темите за филм и тв, со многу рецензии и големо филмско портфолио.
Најголем читач: Redhead - Покрај ова најголем би додала и најстраствен читач за која книгата е повеќе од напишани зборови на хартија. Се гледа дека ужива во читањето и навлегувањето во различни испишани светови.
Верен лајкувач: antonio Во темите за музика и хумор е најредовен.
Најголем сонувач: Selene - Реален сонувач или сонувач за реалното што е дофатливо.
Најмистериозен член: melpomena - Пристапот на Мели на форумот е најмногу мистичен за разлика од останатите номинирани. Секогаш те доведува до точка на двоумење.
Форумски поет/поетеса: Lena - Лена поради најголемата креативност. Покрај умешноста за добро пишување проткаена со многу емоции, креативноста ја носи во сите правци и може да ја преточи во збор без разлика дали станува збор за апстрактна тема или тема земена од секојдневниот живот.

Освежување за 2013: Оutrider - неговата присутност доста силно се чувствува низ форумот во 2013. Присутен во многу квалитетни дискусии, многу теми од различни подфоруми.
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Најдобар мод/админ: MissChievous така умерена ми изгледа...

Најинтелигентен форумџија: Lena, Ленче не те познавам ич ама ми изгледаш ептен како бистро дете :sreken

Најпозитивен форумџија: parvati и The_Mayor значи никој не е како нив двајца, они ми се идолите..ги обожавааамм

Најобјективен форумџија: Jami, секогаш реална, фина...

Најактивен форумџија: violetmoon, Змејче, Tantara, melpomena

Најкреативен форумџија: Jami и овде ја ставам оти знам дека е креативна, еднаш ми поклони обетки сама што ги направила и баш ми беа убави..
Најголем оптимист: Photographer, он и да не е погоден моментално има надеж за иднината и гледа во светла точка...

Најкомуникативен форумџија: има повеќе

Најдобар советувач:Trajche, кога советува за вежби и исхрана...

Форумџија со најдобра смисла за хумор: The_Mayor, parvati смешни се и крај на програмата...и Aquarius го додавам знае да напише нешто уште рано сабајле па цел ден се смеам после...

Најфин форумџија:
WomanInRed, Lady* Luckky, Littlebutterfly многу ми се финички сите

Најзаљубен форумџија: Jami 4FUN тоа љубов е не е шала.

Форумски/ка фраер/ка: kisserboy и Давор

Најмузичар: Миг21, Aleksis ептен како музикални типови ми стојат, секогаш постираат песни ова она..

Филмохолик: Хоуп* и Knife главни се во темите

Најголем читач: Saladin, има постирано доста наслови, браво

Верен лајкувач: kisserboy, Anushka, antonio, Давор

Најголем сонувач:

Најмистериозен член: половина и повеќе од форумот ми се мистериозни.

Форумски поет/поетеса: Lena

Освежување за 2013: Змејче (дефинитивно не освежи) TheQueen, Tantara, alf
тоа од мене, со оглед што слабо читам низ темите, мислам дека добро се снајдов...
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Најдобар мод/админ:
/
Најинтелигентен форумџија:
existence
Најпозитивен форумџија:
Alexis
Најобјективен форумџија:
Luckky
Најактивен форумџија:
/
Најкреативен форумџија:
Sarah
Најголем оптимист:
Alexis
Најкомуникативен форумџија:
/
Најдобар советувач:
Saladin
Форумџија со најдобра смисла за хумор:
Electra
Најискрен форумџија:
True_Blood
Најфин форумџија:
Sarah
Најзаљубен форумџија:
/
Најромантичен форумџија:
/
Форумски/ка фраер/ка:
/
Најмузичар:
Solstice
Филмохолик:
Хоуп*
Најголем читач:
Redhead
Верен лајкувач:
antonio
Најмистериозен член:
melpomena
Форумски поет/поетеса:
lena
Освежување за 2013:
Хоуп*
Форумџии кои фалат низ форумот оваа година:
Mila Kunis
 
Статус
Затворена за нови мислења.