Фолк челинџ

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,143
1,153
Big Sur
Дан 15: Најдража пјесма с именом мјеста у наслову.

Леле, едвај чекам утре. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,073
5,613
1,683
Disco
Ништо не може да се мери со ова, :frantic:frantic:franticмузиче за непостоечко место, сосема прикладно на видот на "музика" :

 
  • Haha
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr and Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,143
1,153
Big Sur
Стигнав до мојот омилен ден т.е. 16ти, каде треба да се постира песна чиј наслов е името на некоја особа.
Ѕверот, царот (не неготински), митот, легендата. Со еден збор - господин.

Треш рекордс бе. :zelen

Јуче сам те срео изненада,
Ниси више ни лијепа, ни млада,
Ал ти поглед још около шара,
Па, џе си Ружо, курветино стара?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and Altaïr

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,143
1,153
Big Sur
Денес треба два хита да ставам, да надокнадам и за вчера.
Значи 17ти ден, песна што има „пијан“ во насловот, а мојот избор е оваа госпожа или госпожица со интересен стајлинг што тврди дека не е пијана, но игра ко да е.

18ти ден е песна поради која би сакала да не слушам. Ова е единствениот ден каде сум озбилна и нема да ставам видео, туку само ќе речам дека било што од брашнарот Аца Лукас ми е пренајпреодвратно на свет.
Другиве бар на заебанција можам да ги пуштам и не ми пречи кога ми се вртат во глава. Од неговите „песни“ ми идат грди пориви што не се баш за пишување.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,143
1,153
Big Sur
19ти ден: Песна која ја пееме со пријателите.
Многу сакаме да го фаќаме трилерот во рефренот. :zelen
 
  • Love
Реакции: Altaïr

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,143
1,153
Big Sur
Греота сама што ме оставивте. :(
Ако, има песни за секој ден, па така и строго за свињокољ.
Вие правете се граџани, демек не ја рокате по дома уз чварки.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr and Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,073
5,613
1,683
Disco

Не е песна ама е свиња :D Видеово е толку четничко што убрзава раст на брада ако се гледа секој ден :frantic
 
  • Haha
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,143
1,153
Big Sur
21ви ден: Песна на која одма почнувам со пиење.
Не пијам никаков алкохол скоро 2 години, но од господинов прч би се пропила само за да не знам дека во моментот пее тој. Имаше некоја жута штампа како се жали дека ради коронава едвај го минувал месецот со по 10к евра.
Див вепар. Песните и појавата негова се ако човек сака канцер на анусот по брза постапка.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr and Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,073
5,613
1,683
Disco

На вакви песни веднаш почнувам со пиење, што пиење, би посегнал и по шприц или автоматска пушка, само да заборавам дека виреам со ист свет со луѓе кои се веселат на вакви песни. Феноменалните 90-ти.

Да, три кила банане постои песна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra