Фолк челинџ

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Електра даде еден добар предлог во другата тема.
Мислам дека веќе не можам да го кријам сељакот во мене.
Отвори ја прикачената датотека 34596

Знам барем по три примери за секое (ок, за свињокољ стварно не знам, ама ќе се најде), што не е случај кога ова би биле „нормални“ песни.
Значи не е веќе работата дека ги знам пошто се треш, туку пошто јас сум треш.
Редно е да се помирам со себе. :zelen

Да сте прави форумаши, па да фатиме сите да изгинеме со овој челинџ.
Значи секој ден по 3 песни, ама бидејќи не нема многу на форумов тогаш нека биде по 5 за еден ден. И така 30 дена.
Немам одамна отворено тема така да не ми замерајте. Ајде почнуваме.
129120765_795063001058629_6883153951098584311_n.jpg
 
  • Love
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,143
1,153
Big Sur
Прекрасна тема, члену @Altaïr, верувам дека сите љубители на вистинска и добра музика ќе се приклучат.

Мислам дека не мора по 3 песни, туку кој колку знае, но максимумот нека е по 5, нели, сепак да имаме време да ги преслушаме сите прекраснотии од звуци.

Идеме.
1. Пјесма са бојом у наслову.
Секако дека ова секогаш ќе е мојот прв избор.

Штета ја нема бојата во насловот, инаку и ова е прекрасен избор.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,073
5,613
1,683
Disco
Технички сме нов ден па ето пјесма са бројем у наслову :


Текстот не е само музички, имено може да се употреби и како psy-ops оружје за тортура на воени затвореници.:x
не грдите попове, Поп је живо биче и он воли порниче...(дооооооооооообро, само нек не дирају дечаке)
ЗоЖто три МетЕра а не метра, мистерија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr and Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,143
1,153
Big Sur
Јас денес ќе си ги постирам ден 2 и 3 за да ми одат заедно со Инстаграм, да не се збунам во морето на мелодии што живот значат и душа пленат.

Ден 2: Пјесма са бројем у наслову.
За мене тоа беше Један, Два од Џеј.

Ден 3: Пјесма због које немаш за фасаду.
Многу јасно. Маестро. Турбо транс.

Honorable mention, иако технички не е фолк.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Тречи дан, затоа што за првите два поим немам, не пијам на такви песни. Со песнава се рушат куќи, фасадите не се ни прават.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,143
1,153
Big Sur
Идемо даље за исте паре (значи уште нема за фасада).
Ден 4: Пјесма коју желиш да ти пуште на сахрани.
Се разбира дека оваа. Поприкладна нема.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,143
1,153
Big Sur
Ајде, нема откажување, бидете редовни. :D

Ден 5: Задња пјесма уз коју си плакала.
Човек ли си ако не заплачеш на ова???
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,073
5,613
1,683
Disco
6.ден малку предвреме, најдража четничка пјесма


Книн=српска крајина+нинџа=Книнџа, get it? :frantic:ladno:rofl:kafe

Бекап четнички имбецилности :D

 
  • Haha
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr and Electra